Церкви посилають послання про мир проти війни

16

Напередодні Різдва представники двох великих християнських церков Німеччини засудили війну та насильство, але водночас наголосили на право України захищатися від російських нападів.

Архієпископ Мюнхена і Фрайзінга Райнхард Маркс заявив напередодні Різдва в мюнхенському Liebfrauendom, згідно із заздалегідь поширеним рукописом мови, що справді існує виправдана оборона, навіть із застосуванням зброї, як зараз в Україні. Але війна не повинна мати останнє слово, попередив кардинал, наголосивши: «Будь-яка військова риторика, яка релятивізує жертви з усіх боків, суперечить Різдвяному посланню».

Голова Ради EKD: Не залишайтеся осторонь, коли вбивають безневинних людей

Голова Ради Євангелічної церкви Німеччини (EKD) Аннет Куршус сказала, що різдвяне послання про світ рідко було таке необхідне, як наприкінці цього року. «Жодна зброя не створить світ», – заявила вона у суботу у програмі «Моргенечо» на каналі WDR 5. Канали розмови не повинні бути переповнені. Однак, підтримка України зброєю проти російської агресивної війни залишається правильним рішенням. Заповідь «Не вбив» також означає, що ми не повинні стояти і дивитися, як у центрі Європи вбивають безневинних та беззахисних людей, сказав Куршус. Тому й Німеччина має допомогти Україні захистити себе зброєю у «нелюдській війні» проти власної країни.

Єпископ Франц Юнг з Вюрцбурга описав Різдво як послання надії, особливо у часи війни та кризи. В даний час багато сучасників бачать темряву, сказав він у відеозверненні до Різдва. Це виглядає похмуро у світі, відзначеному війною в Україні, яка має глобальні наслідки. «І все ж таки пророк Ісайя протиставляє цим жахам свій образ надії на світ у темряві». Люди, що живуть у пітьмі, бачать яскраве світло, процитував він пророка Ісайю.

Голова Конференції єпископів закликає до обміну

Голова Конференції єпископів Німеччини Георг Бетцін закликав ділитися власним багатством з біженцями та іншими потребуючими допомоги. Ісус, який народився в хліві для худоби, знав про долю біженців і про «бездушність тих, хто тримає кордони закритими, а свої кишені затикає аргументом: «Ми не можемо вирішити всі потреби цієї землі», – сказав Бетцін у своїй проповіді на різдвяній месі в Лімбурзі в суботу, згідно з текстом промови, який був поширений заздалегідь.

Читайте також:  Вибух у Бейруті: протест після звільнення

Бетцін рішуче виступив проти такого ставлення: «Так, ми могли б, якби захотіли, – підкреслив він, – якби ми залишили позаду національну марнославство та партикуляристське мислення відповідно до девізу «ми перш за все» (…) Якби ми почали відкриватися всередину і зовні, не продовжували захищати своє процвітання від інших, а почали ділитися ним з іншими – тут, у нашій країні, яка відчуває зростаючу потребу в енергетичній кризі, та за межами нашої країни». Наприклад, за його словами, часто звучить заклик до того, що для справедливого розподілу тягаря біженців потрібна спільна європейська політика щодо біженців. «Майже розпач викликає той факт, що у вільній Європі ми не хочемо досягти успіху в цьому на роки та десятиліття», – сказав єпископ Лімбурга.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я