Чим дорога веб-камера відрізняється від дешевої

6
веб камера

Веб-камера — це незамінний пристрій, коли потрібно організувати відеозапис за допомогою комп’ютера. Це може бути спілкування з близькими та колегами по роботі, онлайн-конференції та уроки, а також стриманими. Веб-камера досить простий девайс, але ціна може відрізнятися в рази. Виникає резонне питання, чи варто переплачувати у цьому випадку?

Дозвіл відеозйомки

На якість зйомки впливає матриця, яка використовується у пристрої. Число мегапікселів визначає фізичну роздільну здатність матриці веб-камери. У бюджетних рішеннях це 0,3 Мп (640×480) та 1 Мп (1280×720), тобто. найменший, який підійде для пересічних відеодзвінків. 2 Мп (1920 × 1080) – золота середина з відмінним балансом. Моделі з таким показником зустрічаються як у середньому ціновому сегменті, так і у дорожчому.

У веб-камерах із верхнього цінового сегмента використовуються компоненти вищого рівня. Просунуті моделі можуть знімати вже в роздільній здатності 2560 × 1440 (4 Мп) і 3840 × 2160 (8 Мп), що забезпечує набагато більш детальну та якісну «картинку». Незважаючи на те, що програми для відеозв’язку автоматично стискають «картинку», на камерах з більшою роздільною здатністю деталей залишається більше. Висока роздільна здатність можна зустріти і в дешевій моделі, але це швидше мінус, ніж плюс. Як правило, воно досягається не за допомогою якісної матриці, а програмно. Тобто. простим розтягуванням зображення до необхідного розміру, що неминуче позначається на підсумковій деталізації.

веб камера

Максимальна частота кадрів

Важливим є і параметр максимальної частоти кадрів. Можна зустріти варіанти з 30, 40, 60 та 90 кадр./сек. Найпоширеніший варіант – 30 кадр./сек, який є стандартом для зйомки статичних і не сильно динамічних сцен. Більше 60 кадрів/сек, як правило, зустрічається лише в дорогих моделях.

Подібні пристрої забезпечують якісну зйомку сцен навіть з об’єктом, що швидко рухається. Дуже актуально, якщо ви займаєтеся стриманням. Чим вище частота кадрів і роздільна здатність, тим більш плавним і якісним виходить зображення і, відповідно, дорожче сам девайс. Плюс до цього зростають вимоги до швидкості інтернет-з’єднання.

Читайте також:  Як продовжити життя акумулятору ноутбука

Фокусування

На вигляд фокусування веб-камери поділяються на дві умовні категорії: ручна та автоматична. Недорогі моделі, як правило, можуть похвалитися лише ручним фокусуванням. Користувачеві необхідно налаштовувати різкість, обертаючи кільце об’єктива. Це досить нудно, та й при зміні відстані від об’єкта до камери налаштування доведеться проводити заново.

Фіксований фокус є певним компромісом, який зустрічається як у дешевому, так і в більш дорогому сегменті. При такому варіанті фокусна відстань постійно, що дуже зручно, якщо не змінювати своє положення перед камерою. Але місце встановлення камери необхідно вибирати ретельніше, враховуючи відстань фокусування.

Якісне автоматичне фокусування – постійний атрибут дорогих моделей. Користувачеві практично нічого не потрібно налаштовувати. Веб-камера сама підкручуватиме фокусну відстань залежно від положення користувача. Як правило, такі моделі знімають якісно незалежно від освітлення, оскільки мають більшу світлосилу. Також чималу роль грає функція стеження обличчям. У просунуті моделі об’єктив може повертатися, відстежуючи об’єкт зйомки, тобто. камера не втрачає різкості навіть при виході користувача з центру кадру.

Кут огляду

Від кута огляду залежить, що може охопити у кадрі веб-камера. У дешевих випадках він становить близько 40-45 градусів. Більш комфортним значенням вважатимуться близько 70 градусів. А ось для групових конференцій дуже бажано мати кут огляду від 100 градусів. Якщо у девайса є запас дозволу, то кут огляду можна регулювати програмно. Але варто пам’ятати, що при цьому кадр обрізатиметься.

Як правило, найбільші кути огляду конференц-камер. Це зумовлено їх професійним призначенням та великими вимогами до якості зображення та ширини поля зору камери. Відповідна у них і ціна — в рази більша, ніж у звичайних веб-камер. Великий кут огляду має і зворотний бік – необхідно стежити за тим, щоб у кадр не потрапили сторонні деталі. Це особливо актуально, якщо веб-камера використовується переважно для відеодзвінків.

Читайте також:  Нікола Тесла: що винайшов і як жив відомий учений

Додаткові можливості

У просунутих моделях можна знайти низку цікавих функцій. Наприклад, заміна заднього фону (віртуальний хромакей). Засновані на штучному інтелекті базові функції шумозаглушення, відстеження, автофокус і т.д. Вбудовані багатофункціональні панелі дозволяють змінювати поворот і нахил «картинки», масштабувати об’єкти, настроювати гучність та керувати іншими параметрами. Зустрічаються пристрої з кількома мікрофонами, які забезпечують кращу акустику без луни та чіткий запис голосу. Завдяки функції шумоподавлення мікрофон «фокусується» на голосі та мінімізує рівень зовнішніх шумів.

Також дорожчі моделі мають більше можливостей, коли справа стосується зручності використання девайсу. Наприклад, немає необхідності використовувати мікрофонний роз’єм для запису звуку, а можна обійтися одним лише кабелем USB. Причому із сучасним форматом Type-C. Завдяки універсальним кріпленням веб-камеру можна встановити практично будь-де – на стіні, столі, штативі або моніторі. Користувачеві доступні великі кути нахилу та повороту вже закріпленого девайса. Також веб-камерою можна керувати дистанційно за допомогою комплектного пульта. Що особливо зручно, якщо потрібно швидко завершити сеанс відеозв’язку.

У результаті все зводиться до специфіки застосування веб-камери. Звичайні відеодзвінки друзям і родичам – ситуації, коли вистачить і найпростішої моделі, яка не має додаткового функціоналу. Веб-камери із середнього сегменту без проблем впораються із завданнями у вигляді стриму та навчальних лекцій. А ось проведення онлайн-конференцій, нарад та інших важливих заходів вимагатиме вже просунутої моделі, яка може забезпечити якісніший відеоряд, звук та детальність відображення співрозмовника.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я