Чи ваші витрати відповідають правилу “50/30/20”? Поради фінансового аналітика, як витрачати гроші з розумом

28

Однією з речей, яка у довгостроковій перспективі принесе користь будь-якому гаманцю, є навичка витрачати гроші обдумано. Це означає записувати свої витрати, щоб зрозуміти, що вони відповідають закону “50/30/20”, і знайти потенційні способи їх оптимізувати, розповів в ефірі радіо Pieci.lv фінансовий аналітик Валтерс Вестманіс.

Щоб успішно стежити за витратами, можна використовувати різні мобільні програми. Аналітик зазначив, що є багато різних варіантів, у тому числі безкоштовних, пише rus.lsm.lv.

“Раніше я використовував звичайний папір і олівець. Брав лист А4, складав тричі, і виходив папірець, який поміщається в кишеню. Я виписував на листочок кожну покупку, а ввечері в табличці фіксував витрати, розкладав за категоріями. Все це не займає багато часу, не більше 10 хвилин за вечір”, – розповів він.

Людям, які вперше вирішили стежити за своїми витратами, Вестманіс радить використовувати такі програми чи таблиці, де всі витрати можна внести вручну, вписавши їх у конкретну категорію.

“Коли ти робиш це вручну, ти проходиш через усі витрати. Якщо це автоматично піде через банківський рахунок, це, можна сказати, в одне вухо влітає, в інше вилітає”, – пояснив він.

Також фінансовий аналітик рекомендує не ускладнювати і не аналізувати до дрібниць кожну покупку, а думати швидше про загальну картину та власні звички, без яких або не обійтися, або, навпаки, від яких можна відмовитися.

“Якщо ви все це розглядатимете занадто детально, це надто все ускладнить. І є велика ймовірність, що ви все це кинете. Саме тому потрібно думати про загальну картину, які є звички. Наприклад, продукти харчування і всякі “смаки”. Якщо ви ласун, відокремте ці витрати. Або, наприклад, якщо я щоранку по дорозі на роботу купую каву з булочкою, я можу виділити окремо ці витрати”, – пояснив Вестманіс.

Читайте також:  Як правильно качати нижній прес — 3 найбільш ефективні вправи

Фінансовий аналітик каже, що багато людей, чуючи про поради стежити за фінансами, щоб заощадити, кажуть, що перебувають у такій фінансовій ситуації, що грошей вистачає лише на виживання, і не знають, на що витрачати менше, щоб заощадити.

“Це хороше питання, люди часто його задають. Є дві точки зору, як на це подивитися. Перше: як витрачати менше? то з іншого світу. Але є один трюк, який можна спробувати виконати: щоразу, отримуючи прибавку до зарплати чи додатковий дохід, намагатися відкласти половину, а іншу половину витратити на покращення життя”, – радить Вестманіс.

“По-друге, я б радив шукати способи, як збільшити доходи. Освоювати нові навички, шукати кращу роботу. Це, звичайно, складно, але здійсненно”, – вважає він.

Що таке правило 50/30/20?

Це правило бюджетування, згідно з яким ми повинні ділити всі наші доходи на три сегменти: основне (50%), бажане (30%) та накопичення (20%).

Тобто 50% вашого щомісячного заробітку повинні йти на всі обов’язкові витрати: житло (оренду чи іпотеку), кредити та борги, пересування, продукти, необхідний одяг, комунальні послуги, зв’язок та інші речі, без яких ви не можете обійтись. 30% йдуть на навчання, розваги, хобі та будь-які інші речі, які не обов’язкові, але приносять вам радість та підвищують рівень життя: абонемент у спортклуб, підписки, шопінг, культурні заходи, книги, курси з вивчення чогось, подорожі, ресторани , догляд за собою, подарунки і т.д. А 20%, що залишилися, повинні йти на заощадження. А конкретно — на пенсійні рахунки, фінансову подушку безпеки та цільові накопичення (наприклад, на відпустку чи освіту дітей).

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я