Чи стануть аборти у Німеччині легальними

11

Незважаючи на численні застереження, аборти в Німеччині залишаються технічно незаконними та в деяких випадках кримінальними. Комісія, яка виступила з доповіддю на цю тему у понеділок, рекомендує дозволити аборти на ранніх термінах.

Чи стануть аборти у Німеччині легальними? Дебати навколо абортів та їх легальності розгоряються напередодні засідання комісії незалежних експертів, яка представить свої дослідження на цю тему федеральному уряду у понеділок у Берліні.

Чи стануть аборти у Німеччині легальними

Очікується, що експерти закликатимуть федеральний уряд у майбутньому офіційно декриміналізувати аборти на ранніх стадіях вагітності. Експерти ставлять під сумнів обов'язок вагітних жінок звертатися за консультацією перед абортом.

Минулого тижня німецький журнал новин Der Spiegel оприлюднив витримки з доповіді: «Принципова незаконність абортів на ранніх термінах вагітності неспроможна, – йдеться в доповіді. Тому законодавці мають дозволити аборти протягом перших 12 тижнів вагітності, пишуть експерти.

Коаліційна угода уряду світлофора передбачає створення незалежної комісії для вивчення питання про те, чи можна у майбутньому звільнити аборти від покарання та за яких умов.

Звіт комісії призначений для консультування законодавців, але він не зобов'язує їх вживати заходів. Враховуючи, що до наступних федеральних виборів залишається близько року, малоймовірно, що новий закон буде запропонований (не кажучи вже про ухвалення) найближчим часом. Однак очікується, що ця тема буде обговорюватися в ході передвиборчих кампаній.

Яке чинне законодавство Німеччини щодо абортів?

Наразі аборти в Німеччині вважаються незаконними відповідно до статті 218 Кримінального кодексу, за деякими винятками.

Тим не менш, аборти можуть бути проведені на законних підставах відповідно до положення про консультування, яке, по суті, дозволяє аборти протягом перших 12 тижнів вагітності за умови, що вагітна жінка пройшла обов'язкове консультування та дотрималася періоду очікування.

Читайте також:  Зедер відвідує Ізраїль: знак солідарності

Крім того, аборт дозволений за певними медичними показаннями або якщо вагітність настала внаслідок згвалтування.

У багатьох сусідніх із Німеччиною країнах, таких як Данія, Франція, Чехія та Австрія, аборти дозволені за бажанням вагітних жінок.

До Німеччини, яка вимагає від жінок консультації та періоду очікування, приєдналися Бельгія, Італія, Угорщина та Словаччина.

Комісія, створена урядом світлофорної коаліції, дійшла висновку, що чинний у Німеччині закон про аборти не витримує «конституційного контролю, міжнародного права та європейського законодавства». Натомість комісія пропонує вважати законними аборти у перші 12 тижнів.

Основні аргументи за та проти легальних абортів

Противники зміни правил проведення абортів у Німеччині стверджують, що нинішній закон є вже робочим компромісом.

Заступник голови консервативного ХДС Сільвія Брехер заявила агентству DPA, що нинішній закон про аборти – це «добре збалансований компроміс», який «адекватно зберігає як репродуктивне самовизначення жінок, так і захист ненародженого життя».

Брехер, яка також є представником сімейної політики у парламентській групі ХДС/ХСС, застерегла від скасування існуючого зобов'язання щодо надання консультацій вагітним жінкам у разі аборту: «Якщо це буде скасовано, ненароджене життя виявиться абсолютно беззахисним, і жінки ризикують прийняти поспішне рішення».

З іншого боку, експерти, які вивчають цю проблему, вважають, що збереження аборту в кримінальному кодексі робить це питання предметом суперечок і може завадити деяким жінкам звернутися за допомогою, якої вони потребують.

“Аборт асоціюється зі стигматизацією”– сказала BILD доктор Дафна Ханн, член комісії та професор Університету Фульди. Вивчивши досвід жінок із небажаною вагітністю, вона рекомендує декриміналізувати аборти як найкращий спосіб дестигматизації проблеми.

Що радить комісія?

За даними Der Spiegel, комісія пропонує заборонити аборти на пізніх термінах (за винятком випадків медичних ускладнень чи вагітності через зґвалтування).

Читайте також:  Абсцес легені

На думку комісії, законодавець має вирішити, до якого тижня вагітності дозволені аборти – таким чином можна зберегти обмеження у 12 тижнів, а можна продовжити його до 22 тижня.

Якщо це станеться, легалізація абортів може мати наслідки, які виходять за межі лише зміни закону. Наприклад, у разі легалізації вартість абортів може бути обов'язково покрита медичною страховкою. У той час, як зараз витрати, як правило, покриває сама жінка.

Крім того, комісія розглянула питання законності сурогатного материнства та донорства яйцеклітин, які наразі заборонені у Німеччині.

Донорство яйцеклітин було заборонено у 1990 році на тій підставі, що це створить юридичні складнощі та потенційно може нашкодити дітям, які переживають «розділене материнство». Комісія вважає, що ця аргументація застаріла і більше не переконлива.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я