Чи буде G20 у майбутньому називатися G21?

6

Чи є G20 вже свого роду брендом, за назву якого слід триматися за всяку ціну? Включення Африканського союзу принаймні ставить питання про його перейменування.

Чи буде G20 у майбутньому називатися G21?

Вперше з моменту свого заснування у 1999 році «Велика двадцятка» збільшилася. На саміті в Індії група держав домовилася про включення Африканського союзу (АС) як другої регіональної організації поряд із Європейським союзом. Однак досі неясно, що буде з назвою. Чи буде G20 у майбутньому називатися G21?

Нинішній президент G20, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, не справляє враження прихильника перейменування. «Для мене велика честь вітати Африканський союз як постійний член сім’ї G20», – заявив він у суботу після ухвалення рішення про розширення. Про G21 у Нью-Делі також ніхто не чув.

Проте за зміну назви можна було б багато сказати. Протягом 24 років у G20 входять 19 економічно сильних промислово розвинених країн, а також ЄС як регіональна організація, яка вважається повноправним членом групи. У такому разі це має фактично поширюватися і на АС, який можна порівняти з ЄС – у тому числі і для того, щоб відповідати твердженню про партнерство на рівні очей між державами глобальної Півночі та Півдня. Основним аргументом на користь збереження нинішньої назви є те, що G20 – бренд, який не слід міняти.

Можливе ухвалення нових членів

Що стосується «сімки» провідних західних демократій, до речі, підрахунки ведуться інакше. Там ЄС також є повноправним членом. Однак він не враховується, а враховуються лише сім держав, що входять до групи. Якби цей принцип застосовувався до G20, її довелося б називати G19.

G7 неодноразово розширювалася чи скорочувалася – і завжди змінювалася її назва. У 1975 році на першому саміті в замку Рамбуйє під Парижем США, Німеччина, Франція, Великобританія, Італія та Японія започаткували «Групу шести». Її попередниками були зустрічі міністрів фінансів країн «великої п’ятірки» – поки що без Італії.

Читайте також:  У ДТП у Пакистані загинули 14 людей

Вже 1976 р. Канада приєдналася до неї під номером сім, а після розпаду Радянського Союзу Росія крок за кроком інтегрувалася до групи держав – доки стала її повноправним членом 2002 р. Проте «вісімка» проіснувала лише кілька років. Після російської анексії українського півострова Крим у 2014 році Росія знову була виключена, а G8 знову стала G7.

До речі, питання про перейменування G21 незабаром може бути вирішене і з іншої причини. Цілком можливо, що до неї додадуться нові члени. За словами учасників, на саміті в Нью-Делі вже заявили про свої претензії на вступ до клубу регіональні організації Asean – держави Південно-Східної Азії та Celac – держави Латинської Америки та Карибського басейну. Нігерія, найбільш густонаселена та економічно потужна країна Африки, також претендує на вступ до G20.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :