Відповідь на питання про те, чи потрібно прати нові речі, очевидна не для всіх. Деякі уникають прання обновок, щоб річ виглядала презентабельно. А інші ж обов’язково стирають речі та білизну з міркувань гігієни. Насправді нові речі однозначно варто прати, і справа тут не тільки в тому, що їх вже приміряли до вас.
Днями у групі у Facebook одна мешканка Латвії розповіла історію, яка з нею сталася. У магазині вона купила чорний оксамитовий костюм для будинку – спочатку нічого не віщувало лиха. А наступного дня почалося найвеселіше. “Зараз мало не посивіла, вже інтернет перерила на предмет хвороб шкіри. Сиділа від нефіг робити себе з ліхтариком роздивлялася, і офігела від того, що на шкірі чорні крапки. Просто мокрою серветкою не змивалися. Пішла в душ, з сіллю та жорсткою щіткою відмила”. . І тут мене осінило – пішла намочила костюм, так вода чорна-чорна, одразу і від прохолодної води. Зі мною таке вперше. Будьте обережні”, – написала жінка на сторінці.
У коментарях багато хто нагадав, що після покупки речі обов’язково треба прати – портал Colady розповідає чому.
Чому нові речі та білизну прати необхідно – основні причини
Прати нові речі потрібно обов’язково. Багато хто навіть не замислюється, як виготовлялася та чи інша річ, скільки етапів обробки пройшла, перш ніж потрапити на прилавок, якими шкідливими речовинами вона була просякнута, скільки людей її приміряли, і скільки хвороботворних бактерій залишилося після них.
Хворобливі мікроорганізми та бактерії
Найімовірніше, вибраний вами елемент гардеробу до вас приміряло кілька десятків людей. У кращому разі, на ньому залишилися частинки чужого поту в пахвовій та сідничній ділянці. У гіршому – грибки та мікроби. Особливу гидливість варто виявити, якщо справа стосується нижньої білизни чи купальних костюмів.
Відбілювання
Ще одна причина, через яку прання нових речей необхідне – відбілювачі. Якщо ви купили білу сукню, вам варто знати, який шлях вона пройшла, перш ніж придбати такий відтінок, адже спочатку будь-яка тканина має коричневий колір.
Щоб досягти білого кольору, матеріал обробляють перекисом і хлором. Потім матеріал сушать і продувають, однак на ньому залишаються частинки даних сполук. Не варто відмовлятися від прання нових елементів гардеробу, інакше є ризик розвитку алергічної реакції.
Барвники
Так як спочатку будь-яка тканина має коричневий відтінок, очевидно, для надання кольору її обробляють барвниками. Чим щільніший матеріал, тим більше барвників він містить. Багато барвників містять канцерогени – речовини, які підвищують ймовірність виникнення злоякісних пухлин. Прати нову білизну та речі необхідно хоча б для того, щоб запобігти алергії на барвники.
Попередня обробка
Перш ніж потрапити до рук покупцю, матеріал проходить кілька етапів обробки. Майже завжди його обробляють формальдегідом. Ця органічна сполука запобігає росту бактерій та розвитку цвілі під час транспортування. Однак це з’єднання може спровокувати алергічну реакцію.
Крім цього, всі матеріали обробляються водовідштовхувальними просоченнями, щоб річ виглядала презентабельно. Відштовхуючі воду розчини також містять масу шкідливих для організму речовин, тому прання нової білизни та одягу необхідне.
Фталати
Фталати – речовини, що використовуються у вигляді пластифікаторів. Фталатами обробляють різні візерунки та малюнки на одязі, щоб надати їм м’якості та еластичності. Якщо така сполука потрапить усередину, вона негативно впливає на гормональну систему, печінку та легені. Пранню підлягають також нові м’які іграшки після придбання, якщо вони призначаються маленьким дітям.
Правила прання нових речей після покупки – як це робити, щоб не зіпсувати річ
Деякі бояться прати речі через те, що після прання вони можуть сісти, стати бляклими та втратити свій первісний вигляд. Щоб цього не сталося, потрібно правильно прати новий одяг. Перше і найголовніше правило – вивчіть бирку на одязі, там виробник вказує всю необхідну інформацію.
Рекомендації відрізнятимуться залежно від матеріалу:
- Вовна, кашемір та шовк не можна прати в пральній машині – тільки руками, тільки в холодній воді і окремо.
- Бавовна можна прати як в машинці, так і руками при температурі води 30-40 градусів.
- Синтетичні матеріали можна прати у машині. Якщо річ не містить еластичних матеріалів, можна сміливо використати машинний віджимання.
Окрім матеріалу, велику роль відіграє колір одягу. Для кольорових речей правила прання одні, а для чорних та білих – інші. Перш ніж прати нові речі, вивчіть рекомендації з прання на етикетці або бирці.
Як прати чорний одяг
Часто після першого прання чорні речі перестають бути чорними та стають темно сірими.
- Щоб цього не сталося, температура не повинна перевищувати 30 градусів.
- Також важливо не переборщити із пральним порошком. Його має бути трохи менше, ніж при пранні кольорової білизни.
- Ще краще для чорних речей використовувати рідкі гелі, оскільки більшість пральних порошків мають у своєму складі відбілювачі, пероксиди та хлор.
Як прати кольоровий одяг
Кольоровий одяг схожих відтінків можна прати впереміш. Наприклад, червоний светр, жовте плаття і помаранчеву водолазку, або зелену пайту і сині штани можна випрати разом.
Але для початку варто переконатися, що річ не фарбуватиметься надто сильно. Для цього занурте невелику частину кольорової речі в гарячу воду на хвилину, після чого проведіть мокрою частиною по білому матеріалі. Якщо на білому матеріалі залишається яскраво виражений відтінок, то перше прання цієї речі краще провести окремо і в холодній воді.
Перемішувати білі речі з кольоровими можна лише у тому випадку, коли кольорове має пастельний відтінок. В іншому випадку, біле або повністю забарвиться, або буде у кольорових плямах.
Прання постільної білизни
Багато господинь сумніваються, коли перед ними стоїть питання про те, чи потрібно прати нову постільну білизну. Однак сумніватися не варто, тому що білизна також просочують шкідливими хімікатами. Більше того, при транспортуванні упаковка могла пошкодитися, і якщо матеріал натуральний, то ніхто не гарантує відсутності в комплекті комах і кліщів.
Ось кілька рекомендацій при пранні нового комплекту постільної білизни:
- Стирайте постільну білизну цілим комплектом, не перемішуючи її з іншими екземплярами.
- Прати його потрібно вручну за температури не вище 40 градусів.
- Замість звичайного порошку використовуйте рідкий гель, а потім промийте білизну у спеціальному кондиціонері.
- При пранні не рекомендується використовувати порошки, що відбілюють, засоби для виведення плям і підтримки кольору.
- Не можна викручувати білизну, потрібно без особливих зусиль віджати її руками.
Загальні рекомендації
- Машинку не можна завантажувати впритул, але й багато вільного місця залишати не варто. У випадку, коли барабан забитий повністю, прання значно посилюється, а у зв’язку з цим колір речей набуває більш бляклого відтінку.
- Намагайтеся виймати з машини речі відразу після прання. Якщо залишити їх у барабані на кілька годин, вони можуть злиняти. Як позбутися плям, що полиняли на речах, і як уникнути цього надалі, ми вже говорили
- Уникайте машинного сушіння. Сушити речі бажано на свіжому повітрі, уникаючи штучних джерел тепла.
- Використовуйте спеціальні порошки та гелі. Важливо не перебрати з їх кількістю. Для того щоб позбутися забруднень, використовуйте білий оцет. Він також сприяє розм’якшенню матеріалу.
- Щоб новий одяг не став бляклим після першого прання, виверніть його внутрішньою стороною назовні. Дуже важливо дотримуватися цього правила і при пранні постільної білизни.
- Перед тим, як прати нову постільну білизну або будь-який елемент гардеробу, замочіть це у холодній воді з кухонною сіллю на 10 хвилин.
Як прати нові речі для новонароджених правильно
Прання щойно куплених речей для новонароджених дітей – обов’язковий процес. Невідомо, хто їх чіпав, і який шлях вони пройшли, перш ніж потрапити на прилавок.
Ось кілька порад, як прати нові речі для новонароджених:
- Прати одяг для малюків потрібно спеціальним порошком для немовлят. Також можна використовувати дитяче мило без ароматів. Якщо такої можливості немає, можна користуватися господарським (не білим) милом. Але після такої процедури потрібно добре прополоскати річ, щоб вимити всі луги та запах.
- Заборонено використовувати будь-які кондиціонери. Навіть засіб із самим нешкідливим складом може спровокувати у малюка сильний кашель.
- Усі випрані речі потрібно ретельно пропрасувати та відпарити.
.