Чому не варто заряджати мобільний телефон в аеропорту

10

Краще не заряджати смартфон в аеропорту. ФБР застерігає від злочинців, які можуть передавати шкідливі програми.

Чому не варто заряджати мобільний телефон в аеропорту? Сьогодні важко уявити поїздку у відпустку без смартфона: будь то електронні квитки на літак, фотографії на пам'ять або повідомлення через месенджер WhatsApp, щоб залишатися на зв'язку за допомогою нових функцій. ФБР радить не користуватися розетками в аеропорту.

Чому не варто заряджати мобільний телефон в аеропорту

ФБР розповідає в Інтернеті, що використання громадських розеток в аеропортах чи холах готелів пов'язане із певним ризиком. Це може призвести до так званого “сокджекінгу” (juice jacking) – одного з видів кіберзлочинів.

Якщо спроби шахрайства з використанням телефонних номерів, наприклад, вже неодноразово викликали ажіотаж у Німеччині, шахрайство з використанням розеток досі залишається відносно невідомим.

З 2020 року ФБР проводить в Америці кампанію щодо підвищення поінформованості про шахрайство з розетками. Як повідомляє портал новин 20min.ch, відеоплатформа Tiktok знову привернула увагу до цієї афери. Державні органи, такі як штат Массачусетс та Федеральна комісія зв'язку, також попереджають про безрозсудне використання розеток з 2023 року.

Підступність цієї афери полягає в тому, що шахраї завантажують вірус на зарядні станції, які зазвичай є USB-портами. Потім шкідлива програма непомітно попадає на ваш смартфон.

“Сік-джекінг”

Шахраї можуть використовувати сокджекінг (juice jacking) для отримання доступу до банківських додатків, даних, фотографій і навіть грошей. Наскільки широко поширений цей вид злочинів у Німеччині, поки що неясно. Федеральна комісія зі зв'язку США дає важливі поради, як не потрапити на вудку шахраїв.

Це включає використання мережевої вилки (AC) замість наявного USB-кабелю. Якщо ви залежите від кабелю USB, вам також слід взяти його з собою в аеропорт. Найбезпечніший варіант – взяти із собою заряджений пауербанк. Так ви повністю незалежні від зарядних станцій на місці.

Читайте також:  Не вірте словам "репліка так само гарна, як оригінал" - підроблене взуття дуже небезпечне

Як захиститися від «сокджекінгу»: безпечне використання зарядних станцій в аеропорту

Щоб не стати жертвою шахраїв, Федеральна комісія зі зв'язку США рекомендує використовувати кабель, призначений лише для заряджання, а не для передачі даних. Якщо мандрівники не мають під рукою такого кабелю, важливо вибрати правильний варіант, щоб захистити себе від «сокджекінгу».

Чому не варто заряджати мобільний телефон у аеропорту.  Фото: ausnews.de

Якщо на зарядних станціях відображаються такі опції, як “Передача даних”, “Довіряти комп'ютеру” та “Тільки заряджання”, завжди рекомендується вибирати останній варіант. Але бути обережним потрібно не лише в аеропорту. ФБР застерегло від використання громадських зарядних станцій у холах готелів та торгових центрах ще у 2020 році.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я