Чому грип небезпечний і як уберегтися від захворювання?

16

Вірус грипу циркулює у Латвії протягом усього року, проте ймовірність зараження ним значно зростає в осінньо-зимовий сезон. Якщо у попередні роки поширення грипу скорочувалося антиковидними обмеженнями, то цього сезону фахівці прогнозують його повернення, а з похолоданням – збільшення захворюваності.

Останні дані епідеміологічного нагляду Центру профілактики та контролю захворювань (ЦПКЗ) показують, що дедалі більше людей – фактично кожен четвертий пацієнт – звертаються до сімейних лікарів із симптомами гострої інфекції верхніх дихальних шляхів (ГРВІ). Досі практики сімейних лікарів зареєстрували 27 клінічно підтверджених випадків грипу (у Ризі, Єлгаві, Юрмалі). У 244 пацієнтів діагностовано пневмонію, при цьому найвища захворюваність на пневмонію зареєстрована у дітей віком 0-4 років. Отримано дев’ять повідомлень про госпіталізованих хворих на грип (Екабпілс, Резекн, Ригу) та одне повідомлення про госпіталізованого хворого на пневмонію, викликану грипом (Рига). Серед госпіталізованих є і діти, і дорослі.

“У цей осінньо-зимовий сезон суспільству доведеться зіткнутися зі зростанням захворюваності як на Covid-19, так і на сезонний грип. Слід пам’ятати, що в попередні два роки захворюваність на грип не була високою, оскільки у зв’язку зі встановленими заходами епідеміологічної безпеки (дистанціювання, маски для особи та ін.) цього року ми вже пережили епідемію грипу у квітні, травні та червні, що пов’язано з тим, що з 1 квітня скасували вимогу носити маски в громадських місцях. імунітет не стикався з грипом у попередній період, тому захворюваність на нього, ймовірно, буде більшою цього сезону”, – каже керівник відділу комунікації ЦПКЗ Ілзе Арая, закликаючи не відкладати вакцинацію проти грипу.

З іншого боку, сімейний лікар Veselības centrs 4 Каріна Вернере зазначає, що ризик захворіти на грип у холодні місяці року збільшується через більшу концентрацію людей у ​​закритих приміщеннях: “Ми відновили відвідування заходів, театрів, кафе. Можливо, ми частіше користуємося громадським транспортом, Чим влітку або навесні, діти ходять до школи, а значить, збільшуються можливості поширення інфекції.Слід враховувати, що вірус грипу поширюється повітряно-краплинним шляхом і заразитися можна дуже легко – при розмові, кашлі, чханні або просто використовуючи предмети, на які потрапили вірусомісткі виділення”.

Читайте також:  Ці продукти потрібно перестати їсти зараз, якщо не хочете позбутися волосся

Чому грип небезпечний?

Сімейний лікар Каріна Вернере наголошує: “Навіть при легкому грипі людина може тривалий час відчувати слабкість, а ускладнення не вилікуваного грипу можуть призвести навіть до смерті. Найбільш частим ускладненням грипу є бронхіт. Його ризик вищий у діабетиків, а також у людей з ішемічною хворобою серця і людей похилого віку Наступне ускладнення грипу – пневмонія, яка є найчастішою причиною смерті від грипу.Пневмонія може розвинутися під час грипу або навіть протягом двох тижнів після видимого одужання. та обміну речовин. Вагітні жінки та підлітки також входять до групи ризику”.

Як уберегти себе від захворювання?

Найбільш ефективний спосіб не захворіти на грип або перехворіти легко – це вакцинація, каже Вернере. “Найкраще зробити щеплення до початку хвилі сезонного грипу. Через мінливий характер грипу ймовірність захворіти на цей вірус є щороку, тому необхідно щороку щеплюватися вакциною, адаптованою до поточних варіантів грипу”. Імунітет після щеплення виникає в середньому протягом тижня та зберігається весь сезон.

Держава оплачує вакцину проти сезонного грипу для дітей віком до 17 років; для людей з хронічними захворюваннями та імуносупресією; вагітних жінок; для осіб віком від 50 років; клієнтів центрів довгострокового соціального догляду; для людей із психічними захворюваннями; для медичного персоналу та медичного допоміжного персоналу, який перебуває у тісному контакті з хворими у процесі виконання своїх робочих обов’язків; для співробітників центрів довгострокового соціального догляду, які перебувають у тісному контакті з клієнтами під час виконання своїх робочих обов’язків.

Поряд з вакцинацією важливо дотримуватись обережності та профілактики:

 • регулярно провітрювати приміщення;
 • дотримуватись особистої гігієни;
 • уникати непотрібних відвідувань різних громадських місць та заходів під час епідемії грипу;
 • зміцнювати свій імунітет протягом усього року;
 • одягатися відповідно до погоди;
 • частіше мити руки (якщо це не було зроблено, не торкатися очей та рота);
 • використовувати одноразові паперові серветки замість тканинних носовичків;
 • не користуватися спільним посудом – склянками, ложками тощо;
 • полоскати горло та ніс (з використанням відварів трав, календули, ромашки чи солоної води), оскільки зараження відбувається через слизову оболонку носа та горла;
 • для зміцнення імунітету необхідне повноцінне харчування, тому рекомендується включати до раціону більше продуктів, що містять фітокомпоненти, що допомагають організму боротися з вірусами: свіжу капусту,
 • часник, цибуля, цитрусові. Також рекомендується їсти більше кисломолочних продуктів, оскільки вони містять мікроорганізми, що стимулюють імунну систему. Слід пам’ятати про прийом вітаміну С – він міститься у вже згаданій капусті та цитрусових, а також шипшині та ківі.
Читайте також:  Названо 3 фрукти, які найкорисніше їсти на сніданок

Як відрізнити грип від застуди?

Перші ознаки грипу з’являються через два-три дні після зараження, інкубаційний період може тривати від 24 годин до 7 днів.

Необхідно врахувати, що:

 • для грипу характерний раптовий початок;
 • головний біль;
 • озноб;
 • підвищена температура;
 • ломота у кістках;
 • закладеність носа без нежиті;
 • сухий, гавкаючий кашель.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :