Без попутного вітру з Берлін

11

У своїй передвиборчій кампанії у Гессені головний кандидат від СДПН Ненсі Фезер насамперед хоче вирішити проблему нестачі вчителів та інші проблеми освітньої політики. Міграційна політика, яку вона значною мірою відповідає як федеральний міністр внутрішніх справ, на її думку, нині перестав бути пріоритетним питанням.

«У Гессені міграція та імміграція у відсотковому відношенні, звичайно, більше, ніж, наприклад, у Саксонії, на даний момент, і все ж таки це не найголовніша тема тут», – сказала Фезер у відеоінтерв’ю Асоціації іноземної преси в Німеччині.

За її словами, для вирішення практичних проблем, наприклад з розміщенням іммігрантів, необхідні додаткові послаблення для муніципалітетів. «Я вважаю, що ми повинні говорити, зокрема, з нашими великими житловими асоціаціями тут, щоб мати перспективи в галузі житла для мігрантів», – сказала політик СДПН. За її словами, проблематично, що деякі з біженців, які прибули до Німеччини у 2015 та 2016 роках, досі мешкають у приміщеннях для біженців.

Останнім часом кількість прохачів притулку значно зросла. Відповідаючи на питання про міграційну політику, міністр сказала: «Як федеральний міністр, я вже ініціювала більше заходів щодо її обмеження та контролю, ніж мої попередники».

Критика світлофорної коаліції

На запитання журналіста про те, чи не позначається на її передвиборчій кампанії «поганий зовнішній вигляд світлофорної коаліції» і чи не вистачає їй попутного вітру з Берліна, Фезер відповіла: «Ну попутний вітер, звичайно, виглядає інакше».

При цьому вона наголосила: «Світлофор кращий, ніж його репутація». Як приклад того, як поява урядової коаліції впливає на перебіг передвиборної кампанії, Фезер сказала: «Коли знову почалася дискусія про базову дитячу допомогу, ви помітили, що настрій знову пішов на спад, і це не було гарною передумовою».

Читайте також:  Помер борець за права людини у НДР Вернер Шульц

ХДС попереду в опитуваннях

8 жовтня у Гессені відбудуться вибори нового складу земельного парламенту. Нині ця земля керується чорно-зеленою коаліцією. За результатами останніх опитувань ХДС зі своїм головним кандидатом прем’єр-міністром Борисом Рейном випереджає його.

Фезер заявила про свій намір залишитись федеральним міністром внутрішніх справ у разі поразки СДПН на виборах у Гессені. Виступаючи перед іноземною пресою, вона сказала: “Я припускаю, що збережу свій міністерський пост, але, звичайно, це має вирішувати канцлер”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :