Берлін поки не хоче ставати містом-побратимом Києва

20

Німецька столиця зосереджена на наданні допомоги Києву під час війни.

Берлін не хоче стає містом-побратимом

Наразі Берлін не хоче стати містом-побратимом Києва, але планує розширити контакти з українською столицею. Про це повідомила канцелярія Сенату німецького міста.

Франциска Гіффай (СДПН), правлячий бургомістр Берліна, востаннє проводила переговори зі своїм колегою Віталієм Кличком у Празі наприкінці вересня з нагоди приєднання Берліна до «Пакту вільних міст». У відносинах із Києвом нині основна увага приділяється тісно скоординованим заходам допомоги, таким як доставка медикаментів.

«У зв’язку з гострою повсякденною військовою ситуацією в Києві, з якою доводиться справлятися меру Кличку та його адміністрації, місто потребує швидкої допомоги», — заявила канцелярія Сенату Берліна. — «Тому Берлін наразі основну увагу приділяє конкретній та заснованій на потребах підтримці та живій солідарності».

Берлін поки не хоче ставати містом-побратимом Києва, але має намір допомагати українській столиці під час війни

Згідно з заявою сенатської канцелярії, Берлін хоче брати участь у відновленні Києва у довгостроковій перспективі з конкретною допомогою та спільними проектами.

“З цією метою ми скоро скоординуємося з дійовими особами в країні та в районах і розробимо конкретні пропозиції щодо Києва”, – заявили в канцелярії.

Під час свого візиту до Києва 25 жовтня президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр разом із своїм українським колегою Володимиром Зеленським закликав до створення німецько-українських міст-побратимів. Таким чином, українські муніципалітети зможуть отримати підтримку, щоб краще пережити зиму.

Берлін поки що не хоче стає містом-побратимом Києва: місто зосередилося на допомозі української столиці під час війни.  Фото: JaySi/shutterstock.com

Берлін вітає заклик президента активніше використовувати інструменти муніципальної зовнішньої політики щодо українських міст, заявила канцелярія Сенату. Однак поки що питання про споріднення з Києвом не стоїть на порядку денному.

Співробітництво муніципалітетів Німеччини та України

У канцелярії заявили, що між Берліном та Києвом вже існує успішна співпраця на різних рівнях. У 2017 році обидва міста підписали меморандум про взаєморозуміння. Він передбачає тіснішу співпрацю в таких галузях, як міський розвиток, адміністративна організація, економіка та цифровізація.

Читайте також:  Путін може використовувати ядерну зброю.

«Це означає, що ми вже маємо підходящу основу для встановлення відносин між містами», — заявила сенатська канцелярія.

В даний час Берлін має 17 міст-побратимів по всьому світу, включаючи Брюссель, Стамбул, Лондон, Токіо та Варшаву. Щодо контактів з Україною, то на районному рівні Штегліц-Зелендорф підтримує партнерські відносини з Харковом, а Шарлоттенбург-Вільмерсдорф — із Печерським районом Києва.

Раніше бургомістр Майк Шуберт (СДПН) оголосив, що столиця землі Бранденбурга Потсдам хоче підтримати місто Івано-Франківськ на заході України побратимськими зв’язками.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :