Німецька столиця зосереджена на наданні допомоги Києву під час війни.

Наразі Берлін не хоче стати містом-побратимом Києва, але планує розширити контакти з українською столицею. Про це повідомила канцелярія Сенату німецького міста.
Франциска Гіффай (СДПН), правлячий бургомістр Берліна, востаннє проводила переговори зі своїм колегою Віталієм Кличком у Празі наприкінці вересня з нагоди приєднання Берліна до «Пакту вільних міст». У відносинах із Києвом нині основна увага приділяється тісно скоординованим заходам допомоги, таким як доставка медикаментів.
«У зв’язку з гострою повсякденною військовою ситуацією в Києві, з якою доводиться справлятися меру Кличку та його адміністрації, місто потребує швидкої допомоги», — заявила канцелярія Сенату Берліна. — «Тому Берлін наразі основну увагу приділяє конкретній та заснованій на потребах підтримці та живій солідарності».
Берлін поки не хоче ставати містом-побратимом Києва, але має намір допомагати українській столиці під час війни
Згідно з заявою сенатської канцелярії, Берлін хоче брати участь у відновленні Києва у довгостроковій перспективі з конкретною допомогою та спільними проектами.
“З цією метою ми скоро скоординуємося з дійовими особами в країні та в районах і розробимо конкретні пропозиції щодо Києва”, – заявили в канцелярії.
Під час свого візиту до Києва 25 жовтня президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр разом із своїм українським колегою Володимиром Зеленським закликав до створення німецько-українських міст-побратимів. Таким чином, українські муніципалітети зможуть отримати підтримку, щоб краще пережити зиму.
Берлін вітає заклик президента активніше використовувати інструменти муніципальної зовнішньої політики щодо українських міст, заявила канцелярія Сенату. Однак поки що питання про споріднення з Києвом не стоїть на порядку денному.
Співробітництво муніципалітетів Німеччини та України
У канцелярії заявили, що між Берліном та Києвом вже існує успішна співпраця на різних рівнях. У 2017 році обидва міста підписали меморандум про взаєморозуміння. Він передбачає тіснішу співпрацю в таких галузях, як міський розвиток, адміністративна організація, економіка та цифровізація.
«Це означає, що ми вже маємо підходящу основу для встановлення відносин між містами», — заявила сенатська канцелярія.
В даний час Берлін має 17 міст-побратимів по всьому світу, включаючи Брюссель, Стамбул, Лондон, Токіо та Варшаву. Щодо контактів з Україною, то на районному рівні Штегліц-Зелендорф підтримує партнерські відносини з Харковом, а Шарлоттенбург-Вільмерсдорф — із Печерським районом Києва.
Раніше бургомістр Майк Шуберт (СДПН) оголосив, що столиця землі Бранденбурга Потсдам хоче підтримати місто Івано-Франківськ на заході України побратимськими зв’язками.
.