Бербок в Україні вчетверте з початку війни

5

Незадовго до Генеральної Асамблеї ООН міністр закордонних справ Бербок хоче надіслати сигнал солідарності Києву. Вона обіцяє подальшу підтримку – але у її багажі є й слова застереження.

Бербок в Україні вчетверте з початку війни

Міністр закордонних справ Анналена Бербок в Україні вже вчетверте з моменту початку російської агресивної війни у ​​лютому 2022 року. Сьогодні вранці «зелений» політик прибула до столиці України Київ із візитом, який спочатку тримався у секреті з міркувань безпеки. За тиждень до початку Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку цей візит, ймовірно, має висловити солідарність.

Нічна подорож спеціальним поїздом

Оскільки повітряний простір над Україною все ще закритий, Бербок добиралася з Польщі до столиці країни Київ спеціальним поїздом вночі, як це зазвичай буває під час візитів високопосадовців. На пероні міністра зустрічав та привітав посол Німеччини Мартін Єгер.

Після прибуття Бербок пообіцяла Україні подальшу підтримку на шляху до Європейського Союзу.але при цьому наполягла на продовженні реформ, наприклад, у боротьбі з корупцією. “Україна захищає свободу всіх нас. Як Україна ставить себе перед нами, вона може покластися і на нас». – наприклад, на рішучу підтримку України Німеччиною на її шляху до Європейського Союзу.

Україна має статус країни-кандидата у члени ЄС із червня 2022 року. Тоді Комісія ЄС визначила сім пріоритетів реформ, деякі з яких, на її думку, були частково виконані. У жовтні очікується нова доповідь Комісії про перебіг реформ.

Бербок наполягає на посиленні боротьби з корупцією

За словами Бербок, показники Києва в галузі судової реформи та законодавства про ЗМІ вже заслуговують на повагу. Однак «у реалізації антиолігархічного закону та боротьби з корупцією належить ще багато чого зробити». Сам ЄС має «працювати швидко, щоб забезпечити нам належне положення для більшої кількості стільців за столом».

Читайте також:  Київ хоче нових санкцій проти Москви

На тлі російських атак, що тривають, на інфраструктуру і постачання енергоносіїв Бербок заявила, що енергетична мережа з Україною має бути пов’язана ще міцніше. Сім’ї не повинні боятись за своє енергопостачання, коли президент Росії Володимир Путін ставить під приціл трансформаторні підстанції. Німеччина не має наміру відмовлятися «від підтримки України у її захисті від російської агресії: економічної, військової, гуманітарної».

Викрадені діти

Росія не лише вбиває своїми бомбами, а й позбавляє майбутнього багато тисяч українських дітей, – критикує Бербок. Їх забирають із дитячих установ, притулків та шкіл, «щоб депортувати до російських таборів перевиховання або віддати на усиновлення до Росії». Повідомлення про екстремальне промивання мізків російською владою, спрямоване на руйнування будь-яких зв’язків між дітьми та їхніми сім’ями та батьківщиною, просто розривають серце.

Німеччина підтримує ті організації та органи влади, «які дають травмованим дітям можливість знову знайти свій будинок у безпеці та спокої», – заявила міністр. Ці злочини мають бути розкриті. “Перший крок до світу – це те, що Путін повинен відпустити цих дітей додому”, – Запитала вона. Очікується, що це питання відіграватиме важливу роль на тижні Генеральної Асамблеї ООН.

Востаннє Бербок була на Україні у січні

У січні міністр закордонних справ Німеччини стала першим з початку війни членом кабінету міністрів, який побував на сході України поблизу російського кордону, де він відвідав Харків, який уже давно є ареною бойових дій. До цього вона двічі побувала у Києві після початку війни у ​​лютому 2022 року – у середині травня 2022 року як перший член кабінету міністрів Німеччини та у середині вересня минулого року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :