Бербок шукає контакти з демократами та республіканцями

10

Що змушує США тикати? Перед президентськими виборами 2024 року міністр закордонних справ Бербок шукає контакти з демократами та республіканцями. Її візит пов’язаний із новими технологіями для боротьби зі зміною клімату.

Бербок шукає контакти з демократами та республіканцями

Міністр закордонних справ Анналена Бербок шукає контакти з демократами та республіканцями, вона наголосила на важливості американського штату Техас як місця розташування компаній, що працюють у галузі кліматичних та енергетичних технологій. Тут працюють близько 150 німецьких компаній, особливо із сектору екологічно чистих технологій, а також великі промислові компанії з давніми традиціями, заявила вчора ввечері (за місцевим часом) «зелений» політик у столиці Техасу Остіні.

Там вона зустрілася з Грегом Ебботтом, губернатором-республіканцем Техасу, який навіть у своїй консервативній партії дотримується скоріше правих поглядів.

Бербок назвала Техас «штатом крайнощів у країні крайнощів». Техас, як і раніше, «одною ногою стоїть у викопному світі нафти та газу», але, з іншого боку, є світовим лідером у галузі вітроенергетики та сонячної енергетики. Вона зазначила, що для неї було важливо приїхати до штату за рік до президентських виборів до США у 2024 році, який є прикладом прогресу та можливостей, а й соціальної напруженості та ризиків.

Бербок відвідує компанії сектора енергетичних перетворень

Сьогодні Бербок планує відвідати компанію у техаському місті Х’юстон, яка розробила систему зберігання аміаку – важливу технологію для енергетичного переходу, за даними Міністерства закордонних справ Німеччини. Згідно з звітом, у Х’юстоні працюють понад 4700 компаній енергетичного сектора, у тому числі близько 150 компаній, що працюють в галузі сонячної енергетики, та 40 компаній, які займаються вітроенергетикою.

Міністр зустрілася із противниками абортів

Після зустрічі з губернатором Ебботтом Бербок повідомила, що у неї відбувся тривалий обмін думками щодо подальшої підтримки України в її оборонній боротьбі проти Росії. Однак вони також обговорили питання, з яких у неї, як у європейця, і у багатьох людей у ​​США існують різні думки. Як приклади держсекретар назвала права на зброю, право жінок на самовизначення та принцип відкритого та різноманітного суспільства.

Читайте також:  G7 закликала Китай та Росію до миру

Ебботт з обмежувальною імміграційною політикою та політикою абортів

Ебботт займає свою посаду з 2015 року, і його політика кардинально відрізняється від лінії Бербок. Техас, який має більш ніж 2000-кілометровий кордон з Мексикою, має один із найбільш обмежувальних імміграційних законів серед усіх штатів США.

Одна із законодавчих ініціатив Ебботта дозволяє практично всім чоловікам та жінкам старше 21 року носити вогнепальну зброю у громадських місцях без ліцензії. Ебботт виступає за надзвичайно жорсткі закони про аборти відповідно до архіконсервативних цінностей: Так, у Техасі заборонені аборти навіть у випадках згвалтування або інцесту.

Зустріч із мером Х’юстона

Уранці (за місцевим часом) Бербок хоче зустрітися з мером Х’юстона, демократом Сільвестром Тернером. Федерального міністра закордонних справ супроводжуватиме мер Лейпцига Буркхард Юнг (СДПН). Х’юстон є містом-побратимом Лейпцига з 1993 року.

Вічіто-Фолс: відвідування тренування реактивних літаків бундесверу

У другій половині дня Бербок вирушить на базу ВПС Шеппард у Вічіта-Фолс (штат Техас). Вона хоче відвідати там командування тактичної підготовки ВПС Німеччини. Німецькі льотчики проходять підготовку до Вічіта Фоллс з 1966 року. У 1981 році програма була розширена, і до неї було включено кандидатів у пілоти з інших країн НАТО. Навчання є практичним прикладом трансатлантичного співробітництва у галузі безпеки та оборонної політики, пояснив представник Міністерства закордонних справ.

Увечері заплановано переліт до столиці США Вашингтон. Там Бербок планує зустрітися з держсекретарем США Ентоні Блінкеном та членами Конгресу завтра та в п’ятницю.

Оплот республіканців та двигун економіки Техас

Штат Техас розташований на півдні США і вважається одним із оплотів республіканців. Цей штат є другим за величиною у США після Аляски і приблизно вдвічі більше Німеччини. З населенням близько 30 млн. осіб Техас посідає друге місце після Каліфорнії за чисельністю населення.

Читайте також:  Такер Карлсон звинуватив ЗМІ та політичні партії США

Понад 40% мешканців Техасу мають латиноамериканське міграційне походження. Якби Техас був окремим штатом, він займав би дев’яте місце у світі за величиною економіки. Як і в багатьох інших місцях, тут існують політичні розбіжності між міськими та сільськими районами: на президентських виборах 2020 року великі міські райони, як правило, голосували за демократів, а сільські – за республіканців.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :