Баєрбок у телефонній розмові з міністром закордонних справ Ірану

6

Федеральний міністр закордонних справ Анналена Баєрбок вперше за півтора роки поговорила телефоном з міністром закордонних справ Ірану Хусейном Амірабдоллахіаном. Федеральне міністерство закордонних справ повідомило у своєму Twitter, що вчорашній обмін думками стосувався цілої низки питань, під час яких обговорювалися «різні позиції».

“Обмін думками був відвертим, ясним і прямим”. Особливу увагу в розмові міністра закордонних справ, яка зараз перебуває в турне США, була приділена «консульським справам Німеччини». Це була перша бесіда Баєрбока з іранцем після Мюнхенської конференції з безпеки у лютому 2022 року.

«Це була відкрита, але в той же час дуже пряма та ясна розмова. Це те, що потрібно», – сказала Баєрбок у кулуарах відвідування тактичного навчального командування ВПС Німеччини у Вічіта-Фолс (штат Техас). «Зважаючи на делікатність» вона не змогла нічого сказати про деталі консульських справ Німеччини «в окремих випадках».

Німець-іранець засуджений до страти

Декілька німців ув’язнені в Ірані. Серед них німецько-іранський громадянин Нахід Тагаві, який був заарештований у жовтні 2020 року, а потім засуджений за «пропаганду проти держави».

Ще один німець-іранець, Джамшид Шармахд, був засуджений до страти за звинуваченням у тероризмі. Є побоювання, що Іран справді виконає смертний вирок. Родичі Шармахда категорично заперечують звинувачення. Баєрбок закликав Тегеран скасувати “абсолютно неприйнятний” вирок.

Відносини між Німеччиною та Іраном залишаються напруженими. Після загальнонаціональних акцій протесту восени 2022 року Баєрбок відкрито критикував насильницькі дії іранської держави. Тим часом, слова з Тегерана також посилилися. Іранські політики знову та знову звинувачують Федеративну Республіку Німеччина у втручанні у внутрішні справи Ісламської Республіки.

Читайте також:  Суд побачив співучасть Бенедикта у справі про зловживання

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :