Байден схвалив розширення прикордонної стіни з Мексикою

4

Розширення включає ділянку довжиною близько 32 км в окрузі Старр в штаті Техас.

Байден схвалив розширення прикордонної стіни з Мексикою

Президент США Джо Байден захистив рішення своєї адміністрації схвалити розширення спірної прикордонної стіни з Мексикою всупереч попереднім обіцянкам. Гроші на ці цілі були затверджені ще за його попередника Дональда Трампа, як повідомив Білий дім у четвер (за місцевим часом).

Він марно намагався переконати Конгрес перерозподілити ці кошти на інші цілі, сказав Байден журналістам. “Я не можу зупинити це”, – додав він. На запитання, чи він вважає, що прикордонні стіни допомагають боротися з нелегальною міграцією, він відповів негативно. Трамп відреагував на цю заяву з глузуванням.

Розширення включає ділянку довжиною близько 32 км в окрузі Старр в штаті Техас. Роботи в районі долини Ріо-Гранде були схвалені у 2019 році при Трампі і мали бути завершені до кінця цього року відповідно до закону, як заявили в уряді.

Міністерство внутрішньої безпеки США бачить «гостру необхідність» у будівництві бар’єру

Однак у середу Міністерство внутрішньої безпеки США у своєму повідомленні, опублікованому в офіційному журналі, обґрунтувало розширення бар’єру нинішнім напливом мігрантів на південний кордон США. До серпня на цій ділянці було зареєстровано близько 245 тис. нелегальних перетинів кордону. За словами представника Міністерства, існує «гостра та невідкладна необхідність» у фізичних бар’єрах. Саме тому обходяться деякі федеральні закони, наприклад, про оцінку на довкілля.

Мексика перебуває на шляху людей, які намагаються потрапити до США, переважно з Центральної та Південної Америки. Вони рятуються від злиднів, насильства та політичних криз у своїх країнах.

Насмішки з боку Трампа

Міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас заявив у четвер, що це рішення не є розворотом у політиці Байдена: «З першого дня ця адміністрація ясно дала зрозуміти, що прикордонний мур не є вирішенням проблеми». Трамп, навпаки, використав цю заяву для висміювання політики Байдена. На своїй соціальній платформі Truth він закликав його вибачитися перед ним та країною. «Я чекатиму на його вибачення», – написав екс-президент.

Читайте також:  Суперечка про стелі боргу в США в безвиході

Свого часу Трамп заявив, що збудує «прекрасну стіну» вздовж південного кордону з Мексикою завдовжки близько 3200 км, щоб не допустити проникнення нелегальних іммігрантів та злочинців. Демократи звинуватили Байдена у проведенні нелюдської політики ізоляції.

Критика з боку борців за громадянські права

Організація захисту цивільних прав ACLU піддала критиці розширення прикордонної стіни, назвавши його «грубою помилкою». Вона нагадала, що під час передвиборчої кампанії Байден відкинув ідею будівництва стіни як несерйозну та пообіцяв не проводити цю політику. «Замість того, щоб виконати цю обіцянку, адміністрація Байдена тепер спирається на невдалу політику минулого, яка довела свою марнотратність та неефективність», – йдеться у заяві.

Відновлення депортації венесуельців

У четвер уряд США також оголосив про поновлення депортації мігрантів до Венесуели. Депортаційні рейси мають розпочатися негайно. Це торкнеться тих, хто нелегально перетнув кордон США. Венесуела вже кілька років перебуває у тяжкій кризі. За даними ООН, за останні роки мільйони людей залишили цю американську країну через злидні і насильство.

Лише кілька тижнів тому Байден надав тимчасовий захищений статус у США сотням тисяч венесуельців, які вже перебувають у країні. Це, зокрема, дає можливість працювати.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :