Австралійські вчені відтворили історію появи Великого Бар’єрного рифу

32

Вчені відновили історію формування Великого Бар’єрного рифу біля берегів Австралії. Дослідження провели австралійські вчені разом із колегами зі США та Нової Зеландії, повідомляє Nature Geoscience.

Відомо, що Великий Бар’єрний риф виник приблизно 500 тисяч років тому. Тоді умови в океані були невідповідними для активного зростання коралів.

Дослідникам довго не вдавалося зрозуміти, як риф зміг виникнути і розрости настільки широко. Нова наукова робота показала, що «втраченим шматком головоломки» може бути острів Фрейзер.

Це найбільший піщаний острів у світі, його площа сягає майже 1700 квадратних кілометрів. Він розташований неподалік південно-східного узбережжя Квінсленду.

Вчені прийшли до висновку, що якби острова не було, то риф також не міг би виникнути. Фрейзер став природною перепоною для піску.

Без острова океанські течії переносили б піщані маси північ північ узбережжя. Вони осідали б саме там, де зараз знаходиться риф. При цьому піски поглинали б багаті на карбонат відкладення, необхідні для зростання коралів.

Аналіз порід показав, що острів Фрейзер з’явився між 1,2 та 0,7 мільйонами років тому – за кілька сотень тисяч років до виникнення Великого Бар’єрного рифу. Дослідники пояснили, що острів відображав північні течії та створив для південної та центральної частин Великого Бар’єрного рифу необхідні умови для вирощування тисяч кілометрів коралів. При цьому в областях, відкритих для течії, рифи відсутні.

Раніше повідомлялося, що Великий Бар’єрний риф переживає шосту подію масового знебарвлення. Воно пов’язане із потеплінням води. Знебарвлення суттєво підвищує ризик загибелі коралів.

.

Читайте також:  В Австралії активісти атакували картину Енді Воргола

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я