Атеросклероз центральних судин

11
Атеросклероз центральних судин

Частий головний біль, задишка, погіршення пам’яті, стрибки артеріального тиску, підвищена стомлюваність, тяжкість і біль у ногах – як часто всі ці прояви ми списуємо просто на втому. Але ж усі ці симптоми є ознакою дуже небезпечного захворювання – атеросклерозу судин. Атеросклероз – грізне захворювання, що характеризується відкладенням на внутрішніх стінках судин так званих холестеринових (жирових) бляшок, що призводить до ущільнення стінок судини, втрати їхньої еластичності, звуження судинного просвіту і, як наслідок, порушення кровообігу.

Згідно з даними ВООЗ, смертність від атеросклерозу аорти, артерій верхніх і нижніх кінцівок або ниркових артерій, є однією з найвищих серед усіх судинних патологій. Основна небезпека захворювання полягає в тому, що розвивається воно абсолютно безсимптомно і часто діагностується вже за наявності важких ускладнень.

Чому атеросклероз такий небезпечний

Атеросклероз може вражати будь-які судини, але особливо небезпечним є його локалізація в коронарних судинах (аорті), сонній артерії, ниркових артеріях, артеріях нижніх і верхніх кінцівок. Атеросклеротичні бляшки розростаючись, частково розпадаються, що призводить до закупорки кровоносної судини, а це загрожує розвитком таких важких станів, як:

  • коронарна недостатність;
  • інфаркт міокарда;
  • інсульт;
  • важка ниркова недостатність, ішемія нирки;
  • стенокардія;
  • критична ішемія кінцівок, гангрена, некроз.

Ще не так давно, атеросклероз вважали захворюванням літніх людей, адже за статистикою, його діагностують у 90% пацієнтів, старших за 55 років. Але в останні кілька десятиліть, атеросклеротичні зміни судин спостерігаються і у зовсім молодих пацієнтів.

Особливості лікування атеросклерозу

На ранніх стадіях захворювання лікують медикаментозно, призначаючи спеціальні препарати, що знижують рівень холестерину в крові та судинорозширювальні засоби. Атеросклерозу на пізній стадії призначають хірургічне лікування, що передбачає заміну судини або її стентування (розширення). Необхідна операція чи достатньо консервативної терапії, вирішує тільки лікар на підставі проведених лабораторно-інструментальних досліджень.

Читайте також:  5 харчових звичок, які можуть призвести до випадання волосся

Як проводиться операція

Операцію проводять тільки в стаціонарі, під місцевою анестезією або загальним наркозом, усе залежить від оперативної техніки та обсягу втручання. Після процедури пацієнта переводять у комфортабельну палату, для динамічного спостереження. Через кілька днів пацієнт вирушає додому.

Підготовка до операції

Підготовка до операції включає комплексне обстеження (лабораторно-інструментальне), консультацію терапевта, анестезіолога та інших фахівців (за необхідності).

Лікування атеросклерозу

Для лікування атеросклерозу застосовують препарати нового покоління, що ефективно знижують вміст у крові холестерину та інших атерогенних ліпідів, а також лазерну терапію. За необхідності хірургічного втручання фахівці віддають перевагу сучасним малотравматичним методикам, таким як:

  • балонна ангіопластика;
  • встановлення стента.

У разі значного ураження судин проводиться хірургічне видалення атеросклеротичних бляшок, протезування ураженої судини, шунтування артерії, створення нового шляху для кровотоку.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :