Атака ATACMS з авіабаз: У Лондоні оцінили наслідки

11

За даними британської розвідки, ракетна атака України ATACMS, швидше за все, виявилася для Росії навіть серйознішою, ніж передбачалося раніше.

Атака ATACMS з авіабаз: У Лондоні оцінили наслідки

Атака ATACMS з авіабаз: У Лондоні оцінили наслідки

Міністерство оборони Великобританії у своєму щоденному звіті згадало про завдані Україною кілька днів тому удари ATACMS по російських авіабазах. Наразі спецпідрозділи збройних сил України передбачають наявність дев’яти знищених вертольотів різних модифікацій на окупованих територіях під Бердянськом та Луганськом невдовзі після атаки. Лондон вважає ймовірним наявність загалом 14: дев’яти в Бердянську і чотирьох в Луганську. За даними спецназу, також було знищено техніку, систему ППО та склади боєприпасів, пошкоджено злітно-посадкові смуги аеродромів.

В результаті атаки стало відомо, що Сполучені Штати тихо поставили Києву ракети далекого радіусу дії ATACMS, які давно потрібні. Тільки після завершення операції Вашингтон та президент України Володимир Зеленський підтвердили факт постачання далекобійної зброї. Газета New York Times стверджує, що, за інформацією американських офіційних осіб, було передано близько 20 ракет.

Ймовірно, це спеціальні версії, які оснащені касетними боєприпасами. Інститут вивчення війни (ISW) у своєму аналітичному дослідженні нещодавно зазначив, що це дає можливість українським силам знищувати літаки, гелікоптери та інші об’єкти у великих масштабах. У минулому, наприклад, у Бердянську, кремлівські війська розміщували гелікоптери на великій відстані один від одного. Оснащені касетними боєприпасами, ATACMS можуть завдавати шкоди більшій території.

Британська розвідка у своєму оновленому звіті пише, що ближня російська авіаційна підтримка з літаків (наприклад, винищувачів) «досі була вкрай слабкою». В результаті ВПС «дедалі більше покладаються на підтримку гвинтокрилих машин (вертольотів)». Втрата гелікоптерів «буде важко заповнити в короткостроковій та середньостроковій перспективі, враховуючи нинішнє навантаження на російське військове виробництво».

Читайте також:  Війна в Україні: Після нападу у Краматорську

Ослаблення оборони можливе

На думку Лондона, «Бердянськ використовується як основна передова оперативна база на південній осі, забезпечуючи логістику, а також наступальні та оборонні можливості». Якщо знищення 14 вертольотів підтвердиться, це «швидше за все, вплине на здатність Росії обороняти цю вісь і вести подальші наступальні дії».

Атака касетними боєприпасами ATACMS в районі Бердянська та Луганська, на думку ISW, “ймовірно” забезпечить відведення Москвою частини повітряних сил на “аеродроми, розташовані далі від лінії фронту”. Британська розвідка також вважає за такий сценарій можливим. “Існує реальна можливість того, що удар змусить Росію знову перемістити свої оперативні бази та центри управління далі від лінії фронту, що збільшить навантаження на логістичні ланцюжки”, – йдеться у висновку. За словами представника Білого дому, дальність дії поставлених ATACMS становить 165 км.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я