Аневризма та її розшарування

10
судини

Багато патологій серцево-судинної системи становлять загрозу для життя людини. Але коли захворювання вражає найбільші та найважливіші для функціонування організму судини – аорту й артерії, це небезпечно подвійно. Розшаровувальна аневризма – одна з найважчих судинних хвороб, адже якщо патологічний процес не вдасться швидко зупинити, то на людину чекає практично миттєва смерть від масивної крововтрати.

Як стверджує статистика, до 70% людей, у яких діагностували аневризму, що розшаровується, постійно страждають від підвищеного тиску. Тобто, до групи ризику входять усі пацієнти з гіпертонічною хворобою. А другим за значимістю фактором розвитку аневризми є атеросклероз судин. Порушення еластичності судинних стінок призводить спочатку до появи ділянки розтягування (аневризми), а згодом і розриву аорти або артерії.

Лікування аневризми

Лікування аневризми судин виключно хірургічне. Спектр медичних послуг у галузі діагностики та лікування аневризми судин:

  • аневризми грудної аорти;
  • аневризми черевної аорти;
  • аневризми черевної та грудної аорти;
  • розшаровуючої аневризми аорти;
  • аневризми сонної артерії тощо.

Показання та протипоказання

Хірургічне лікування аневризми, що розшаровується, показано всім пацієнтам, у яких діагностовано цю патологію. Показання до операції однозначні, у разі розшарування проксимальної частини судини, наявності синдрому Марфана і будь-яких інших порушень у будові сполучних тканин.

Підготовка до операції

Необхідно пам’ятати, що практично 20% пацієнтів із розшаруванням аневризми помирають до того, як встигає приїхати швидка. Тому, якщо вам діагностували таке захворювання і лікар говорить про необхідність операції, довго роздумувати не слід. Перед операцією лікар збере повний анамнез захворювання і призначить комплексне обстеження, яке включає:

  • необхідний набір аналізів;
  • ЕКГ;
  • УЗД, КТ, МРТ аорти або артерії;
  • ангіографію судин.

Як проводиться операція

Операція з приводу аневризми судин проводиться під загальним наркозом. Суть оперативного втручання полягає у висіченні патологічної ділянки і заміні її ендопротезом або фрагментом іншої кровоносної судини. Вибір методу втручання безпосередньо залежить від місця локалізації аневризми, наявності та ступеня її розшарування, загального стану пацієнта тощо.

Читайте також:  Харчова алергія

Чого очікувати після операції

Щоб досягти максимально позитивних результатів після операції, необхідно змінити звичний спосіб життя, щоб нормалізувати рівень АТ і вміст холестерину в крові.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :