AfD випереджає всі інші партії у Бранденбурзі

7

Партія AfD вже деякий час перебуває на підйомі принаймні в кількох східних землях Німеччини. Тепер недавнє опитування показує високі рейтинги схвалення правих популістів у Бранденбурзі.

Опитування: AfD випереджає всі інші партії у Бранденбурзі

Опитування: AfD випереджає всі інші партії у Бранденбурзі

За рік до земельних виборів у Бранденбурзі AfD вперше випередила решту партій за кількістю голосів виборців, свідчать дані опитування, проведеного компанією Infratest-dimap. За результатами недільного опитування, AfD набрала б 32%, повідомляє RBB з посиланням на так званий «Бранденбурзький тренд», підготовлений на замовлення rbb24 Brandenburg aktuell та Antenne Brandenburg.

СДПН, яка перебуває при владі понад 30 років, отримала лише 20% – на 2 відсоткові пункти менше, ніж у попередньому квітневому опитуванні Infratest-dimap. AfD набрала 9 відсоткових пунктів порівняно з попереднім опитуванням.

ХДС набрав 18% (-5), “зелені” – 8% (-1). Ліва партія з 8% (+1) та BVB/Freie Wähler з 6% (+1) також будуть представлені у земельному парламенті відповідно до цієї позиції. СвДП має 4% (-1) і нині не зможе подолати п’ятивідсотковий бар’єр, як це було у 2019 та 2014 роках.

За даними репрезентативного опитування, у період з 8 по 11 вересня у Бранденбурзі було опитано 1160 виборців, які мають право голосу. Статистичну похибку RBB не вказав.

Бранденбург голосує у вересні 2024 року

Передвиборні опитування, зазвичай, завжди пов’язані з невизначеністю. Зокрема, послаблення партійних зв’язків і все більш короткострокові рішення щодо виборів ускладнюють інститути вивчення громадської думки зважувати отримані дані. У принципі, опитування відображають лише думку на момент проведення дослідження та не є прогнозом результату виборів.

Читайте також:  Росія вислала естонського посла

За даними опитування, проведеного інститутом вивчення ринку та громадської думки IFM у період з 22 травня по 1 червня, у недільному опитуванні правляча СДПН та AfD, як і раніше, мали рівний відсоток голосів – 24%.

На виборах 2019 року СДПН стала найсильнішою силою в земельному парламенті, набравши 26,2% голосів, за нею слідує AfD з 23,5%. Наступні вибори у штаті відбудуться у вересні 2024 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :