Абсцес легені

106
абсцесу легені

На думку вчених, органи дихання є найбільш чутливими до глобальних екологічних проблем і нездорового способу життя. Несприятливі зміни в атмосфері послаблюють організм і роблять його беззахисним перед шкідливими мікроорганізмами – наприклад, перед золотистим стафілококом і грамнегативними аеробними бактеріями, що спричиняють розвиток абсцесу легені.

Що таке абсцес легені?

Абсцес легені являє собою запалення легеневої тканини у вигляді обмеженого вогнища з порожниною, заповненою гноєм. Запалення це може бути як одиничним, так і множинним, охоплювати одну легеню або відразу обидві. Його вогнища можуть знаходитися в центрі або на периферії, ближче до країв легені.

За тривалістю перебігу абсцес легені може бути гострим (триває приблизно 4-6 тижнів) або хронічним, за якого періоди ремісії чергуються із загостреннями.

Симптоми абсцесу легені

На початковій стадії формування спостерігаються такі симптоми:

  • біль у ділянці грудної клітки, який стає відчутнішим під час кашлю;
  • кашель без виділення мокротиння;
  • підвищення температури тіла;
  • головні болі;
  • нудота;
  • загальне погане самопочуття.

Перший період хвороби може тривати від двох днів до двох-трьох тижнів.

Коли захворювання переходить у другу стадію, відбувається прорив капсули з гнійним вмістом, після чого цей вміст виходить у бронхи. Пацієнта починає турбувати кашель із великою кількістю мокротиння. Кашель триває доти, доки все мокротиння не вийде назовні. На місці розвитку абсцесу утворюється рубець або ущільнення. У 20% випадків захворювання стає хронічним.

Ускладнення абсцесу легені

Відсутність своєчасного лікування в разі абсцесу легені може призвести до гнійного плевриту, легеневої кровотечі, поширення інфекції в ділянку інших органів і навіть до загрози життю.

Не ризикуйте, звертайтеся до лікаря навіть за слабкого і незначного на Ваш погляд кашлю! Набагато краще вчасно переконатися, що захворювання Вам не загрожує, ніж надалі позбуватися його серйозних наслідків.

Читайте також:  Тихий час: чому варто привчити себе лягати спати в один і той самий час

Причини розвитку абсцесу легені

Досить часто хвороба розвивається після пневмонії. Бактерії та гриби, що потрапили в організм, теж можуть стати причиною появи в легенях порожнин, наповнених гноєм. До розвитку також можуть призвести захворювання, які, на перший погляд, не мають прямого зв’язку з легенями. Наприклад, це пародонтоз (ураження навколозубної тканини) і гінгівіт (запалення ясен) – інфекція з області рота проникає в легені. За тонзиліту (запалення мигдаликів) теж відбувається поширення інфекції в органи дихання.

Порушення прохідності бронхів, потрапляння в дихальні шляхи вмісту шлунка, хронічний бронхіт – усе це може призвести до абсцесу легені. Серед сприятливих чинників розвитку цієї хвороби – зловживання алкоголем, паління, часті переохолодження та ГРВІ.

Діагностика абсцесу легень

Для встановлення діагнозу пацієнту запропонують здати аналіз крові та сечі, проведуть аналіз мокротиння, що виділяється, і бактеріоскопію з бакпосевом, що дасть змогу точно виявити збудника і визначити його чутливість до медичних препаратів. Також проводять рентгенографію легень, КТ і МРТ легень та низку інших досліджень.

Лікування абсцесу легені

Як лікування в разі абсцесу легені застосовується антибактеріальна терапія, яку лікар порекомендує відразу ж після виявлення збудника захворювання.

Для видалення гнійного вмісту з легень проводять аспірацію порожнини вогнища запалення і промивання її антисептиками. Будуть корисними різні види дренажу, дихальна гімнастика, вібраційний масаж грудної клітки. У деяких випадках можливе хірургічне лікування і резекція легені.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я