7 неявних ранніх ознак справжньої депресії

30

Іноді ми вважаємо, що просто немає настрою спілкуватися, але це скоро минеться. Але насправді це може виявитися “дзвіночком”, що сигналізує, що у вас зароджується депресія.

Ось 7 ознак, які можуть попередити про те, що депресія вже поряд. Про них попереджають дипломовані психотерапевти. І радять що робити, якщо ви помітите ці симптоми.

1. У вас мало енергії

Безумовно, стан «немає сил» може статися через реальну перевтому, банальну застуду, брак заліза в організмі та інших патологій.

Але якщо з вашим здоров’ям все в порядку, аналізи в нормі, але втома не проходить, то це може бути ознакою депресії, що починається. Мало того, це найпоширеніший симптом для початкової стадії.

“У цьому можуть бути винні гормони серотонін і дофамін, які регулюють наш настрій та рівень енергії”, – пояснює психотерапевт Мері Тейт, пише Doctor Piter.

2. Ви не можете зосередитись

Так, є люди, які, в принципі, не вміють фіксуватися на роботі довго, їх весь час щось відволікає. Але якщо ви відчуваєте труднощі з концентрацією уваги, хоча раніше за собою такого не помічали, то може виявлятися початок депресії.

«Дуже характерна ознака, якщо навіть чистка зубів та вибір одягу для офісу здаються вам найскладнішими завданнями, – пояснює Тейт. — Або ви не спроможні зосередитися на книзі, від якої раніше не могли б відірватися».

3. Ви постійно про щось турбуєтеся

Зайва тривожність, коли вам постійно здається, що ви не зачинили двері або залишили включеною праску, думки про дітей, близьких, роботу та справи буквально вимотують вас? Це тривожний симптом.

Депресія часто супроводжується підвищеною тривожністю, тому варто розібратися в проблемі і не затягуючи.

Читайте також:  На сон прийдешній: що з'їсти, щоб краще спати

4. Ви уникаєте людей та спілкування

Якщо у вас немає бажання зустрічатися з улюбленими друзями, рідними, ходити на зустрічі за інтересами, які раніше вам дуже подобалися, це може бути пов’язано з тим, що у вас розвивається депресія.

“Плюс до цього ви можете помітити зниження лібідо, негативне ставлення до людей, бажання сидіти вдома”, – каже Мері Тейт. До речі, подібну поведінку частіше зауважують близькі тих людей, які добровільно ізолюють себе від суспільства, і починають бити на сполох.

5. Ви перестали стежити за собою

Це погано, якщо така проста дія, як сходити в душ або почистити зуби, вимагає від вас деяких зусиль, та й взагалі повсякденні справи не здаються такими вже й легкими у виконанні.

Якщо, наприклад, думка про прибирання або миття посуду викликає огиду («Адже це так важко, зовсім немає сил»), то проаналізуйте, чи не часто вона з’являється у вашій голові. Зрідка втомлюватися від звичних справ і завдань – це норма, але якщо стан повторюється знову і знову і брак енергії бере над вами гору, час бити на сполох.

Важливо, що людина, яка перестає стежити за собою, розуміє, що в такому вигляді їй ніяк не можна до людей, і замикає себе у чотирьох стінах ще активніше. А це посилює симптоми депресії.

6. Ви спите надто багато чи надто мало

«Безсоння – поширений симптомом депресії, на неї страждають близько 80% пацієнтів із цим захворюванням, – каже психіатр Крістін Гілл. — Виявляється безсоння найчастіше труднощами із засинанням чи постійними пробудженнями серед ночі чи рано вранці. Також симптомом може бути постійне бажання спати та неможливість встати з ліжка. Причому ці проблеми можуть змінюватись».

Читайте також:  Як вийти з депресії?

7. Ви стали більш запальним та дратівливим

Якщо близькі стали все частіше повторювати, що ви весь час злитесь і лаєтеся, то, можливо, вони помітили один з ранніх симптомів депресії, що розвивається у вас.

«Депресію часто називають гнівом, зверненим у себе,— сказала психолог Дженніфер Келман. — Ті, хто страждає від неї, можуть бути дуже дратівливими і часто виявляти ознаки невдоволення по відношенню до себе».

Характерна ознака того, що проблеми є, — неадекватна реакція на тривіальну ситуацію. Наприклад, ви випадково впустили склянку і замість того, щоб поскаржитися на свою незграбність, буквально вибухнули від люті. Це також може бути ознакою депресії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я