6 речей, які потрібно зробити, якщо зіпсувався настрій

120

У всіх бувають дні, коли ми відчуваємо роздратування, злість, тривогу, розчарування чи втому. У такі моменти нам потрібна термінова психологічна допомога. І ось що можна зробити насамперед.

1. Розповісти про свої емоції

Подумайте про людей поруч із вами. Навряд чи захочеться, щоб вони постраждали від зміни вашого настрою. Можливо навіть, що вам потрібна їхня допомога та підтримка. Тому постарайтеся взяти на себе відповідальність за свої емоції та чесно розкажіть про свій поганий настрій партнеру, другові чи колегі. Це дозволить оточуючим розуміти, що відбувається і чому ви «дуєтесь» або «огризаєтеся». Крім того, поясніть іншим людям, чого ви від них чекаєте: наприклад, щоб вас залишили одного, обійняли чи вислухали.

2. Пограти у детектива

Виявіть свою допитливість. Спробуйте зрозуміти, чому ваш настрій погіршився саме сьогодні, а чи не вчора. Що могло на вас вплинути: нестача сну, голод, переживання через складний проект на роботі чи злість через ранкову сварку з партнером?

Головна мета такої «гри в детектива» — краще впізнати себе, виявляючи тригери поганого настрою та усуваючи фактори, що його підживлюють.

3. Вирішити дрібні проблеми

Втомилися? Поспіть бодай годину. Зголодніли? Сходіть на обід. Переживаєте, що не справляєтесь із роботою? Попросіть допомоги у колег або обговоріть із начальником рівень складності ваших завдань. Чим швидше ви розбиратиметеся з проблемами, які стають причиною вашого поганого настрою, тим краще себе почуватимете.

4. Відкласти серйозні рішення

Прості дії на кшталт «подрімати» або «поїсти» позбавлять вас незначних проблем, які можна вирішити тут і зараз. Але якщо поганий настрій пов’язаний із серйозною проблемою, краще відкласти рішення до моменту, коли ви будете емоційно стабільні. Наприклад, якщо ви посварилися з партнером і тепер дуже на нього сердитесь, не варто з ним розмовляти в такому стані і тим більше не варто відразу ж думати про розрив стосунків.

Читайте також:  Салат з кедровими горішками, авокадо та зеленню. Смачно та просто!

Коли ми особливо схвильовані, ми починаємо вузько дивитися на навколишній світ. Наш «емоційний мозок» переходить у режим чорно-білого мислення і пропонує радикальні рішення. Це все одно, що приймати рішення п’яним: відразу вони здаються вірними, але потім ми про них шкодуємо. Постарайтеся не піддаватися на прийоми мозку. Скажіть собі, що зараз не найкращий час, щоб діяти. Зачекайте, поки ваш «раціональний мозок» не повернеться, і обміркуйте все ще раз без емоцій.

5. Заспокоїтися

Коли ви усунули дрібні проблеми та відклали рішення великих, постарайтеся заспокоїтись. Це можна зробити такими способами:

  • Помедитуйте. Зазвичай 10-15 хвилин вистачає, щоб відчути себе краще.

  • Опишіть переживання на папері. Це дозволить викинути все з голови та перестати зациклюватися. Тільки не витрачайте на записи більше 10 хвилин, щоб не зануритися.

  • Займіться спортом. Достатньо витратити ті самі 10 хвилин і виконати прості вправи на розтяжку або прогулятися, щоб отримати порцію ендорфінів.

  • Присвятіть час вдумливим заняттям. Наприклад, пограйте в улюблену гру, малюйте, приготуйте їжу – зробіть щось, що цілком поглинає вашу увагу.

  • Поспіть. Підійде як 20-хвилинний сон вдень, так і ранній відбій увечері. Сон «перезавантажує» мозок і знищує все уявне «сміття».

6. Нагадати собі, що це минеться

Наш настрій то здіймається, то опускається протягом дня з багатьох причин. Важливо як усвідомлювати ці зміни, а й виявляти терпіння. Навіть якщо ви нічого не робитимете, найімовірніше, в якийсь момент ви все одно відчуєте себе краще.

Якщо ви постійно страждаєте від перепадів настрою, але ніяк не можете знайти причину самостійно, можливо варто звернутися до фахівця, пише Lifehacker.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я