5 ознак високого інтелекту: перевірте себе

34

Американські вчені з’ясували, що люди, які люблять думати, менш рухливі. У ході свого експерименту вони виявили, що ті, хто має низьку «потребу до пізнання», більш фізично активні протягом робочого тижня. Розповідаємо про найнесподіваніші ознаки високого інтелекту.

Ви більше любите кішок, ніж собак

У 2014 році було проведено дослідження, у якому взяли участь 600 студентів коледжу. Усі вони пройшли тест, метою якого було виявити взаємозв’язок особистісних показників з інтелектуальними здібностями. Ті студенти, які зізналися, що люблять собак, виявилися більш товариськими та соціально адаптивними, зазначає Marie Claire. Однак випробувані, які віддають перевагу кішкам, набагато краще впоралися з тією частиною тесту, яка перевіряла когнітивні здібності.

Ви схильні до алкоголізму

У 2010 році британський психолог Сатосі Канадзава виявив чітку кореляцію між схильністю до алкоголізму та високим інтелектом. Досліджуючи англійських і американських підлітків, він зауважив, що випробувані, у яких у 16 ​​років показник IQ був вищим за 110, виростаючи, вживають більше спиртних напоїв у порівнянні з тими, у кого IQ був нижчим. При цьому алкоголь вони сприймають зовсім не як «ліки від стресу», а лише як атрибут приємного проведення часу.

Ви часто відкладаєте справи на потім

Розумні люди не тільки нехтують звичайними побутовими справами, а й, що дивно, відкладають на потім ту роботу, яку вважають справді значущою. Серед відомих геніїв-прокрастинаторів були Вольфганг Амадей Моцарт, Франц Кафка та Стів Джобс.

Втім, психолог Адам Грант переконаний, що за такою «шкідливою» звичкою геніїв стоїть зовсім не ліньки. «Час, коли Стів Джобс відкладав справи та обмірковував можливості, було витрачено недаремно, – каже психолог. — Він використав його для того, щоб зібрати в голові різні ідеї, перш ніж найкращі з них з’являлися на його письмовому столі». Це справедливо і для Моцарта, який писав великі твори в ніч перед «дедлайном» (але починав складати їх задовго до цього у своїй голові), і для Кафки, який розпочав роботу не раніше 23:00.

Читайте також:  5 способів підняти собі настрій, якщо ви постійно зайняті

У вас є банальні (або безглузді) хобі

Згадуючи відомих геніїв, можна виявити, що багато з них мали банальні або вкрай дивні хобі. Наприклад, письменник Лев Толстой вправлявся на турніку і катався велосипедом, а вчений Дмитро Менделєєв майстрував валізи. Володимир Набоков дуже любив бігати із сачком і ловити метеликів, а Архіп Куїнджі вважав за краще проводити вільний час в оточенні пернатих, бо вважав, що птахи його розуміють. Щодо Михайла Врубеля, то його «хобі» було безглуздим і швидким витрачанням грошей. Зокрема, одного разу він спустив п’ять тисяч рублів, отриманих за чергове полотно, на бенкет із циганами.

На перший погляд це здається абсурдом. Все-таки генії могли б вигадати собі більш інтелектуальні та цікаві хобі. Але вчених такий стан речей зовсім не дивує. Адже безглузде чи банальне проведення часу дає чудову можливість мозку «перезавантажитися» і відпочити, зосередившись на чомусь простому після важкої інтелектуальної чи творчої роботи.

Ви ведете нічний спосіб життя

Одна з особливостей розумних людей — це схильність ігнорувати загальноприйняті норми і жити за власними правилами. У них власний робочий графік та розпорядок дня. Чому ж пік діяльності геніїв, як правило, припадає на нічний час?

По-перше, це плоди еволюції: наші предки ніколи не працювали ночами, але з розвитком людства (і підвищенням середнього рівня IQ) години активності деяких людей, діяльність яких пов’язана з розумовою працею, почали зміщуватися. По-друге, геніям потрібно набагато менше годин відпочинку, ніж решті. Таких висновків дійшли дослідники з Лондонської школи економіки, які довели, що безсоння є невід’ємною частиною життя людей з високим IQ.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я