5 наукових причин подорожувати частіше

18

Ви, напевно, помічали лікувальний ефект від поїздок, нехай навіть це зовсім коротка поїздка і без ночівлі. Після такого перезавантаження завжди трохи простіше працювати, а рішення приходять швидше. А що говорять про користь подорожей вчені?

Допомагають орієнтуватися

Переміщення у просторі та необхідність зрозуміти, що до чого у незнайомому середовищі, розвивають відділи мозку, які відповідають за консолідацію пам’яті та механізм передбачення. Наприклад, у лондонських таксистів, які роками прокладають маршрути столицею без навігаторів, збільшується гіпокамп. Це відділ лімбічної системи головного мозку, який відповідає за запам’ятовування та кодування навколишнього середовища, переведення короткочасної пам’яті в довгострокову і не тільки, пише «Навколо світу».

Знижують ризик недоумства у похилому віці

Подорожі розвивають нейропластичність.

«Коли ми потрапляємо з передбачуваного середовища до незнайомого та активно з ним взаємодіємо, формуються нові нейронні зв’язки, — пояснює Олена Бєлова, нейрофізіолог, старший науковий співробітник Інституту хімічної фізики ім. Н.М. Семенова РАН. — Доведено, що здобуття цікавого нового досвіду трохи знижує ризик нейродегенеративних захворювань — хвороби Альцгеймера чи деменції».

Роблять нас креативнішими

Є дослідження про те, що подорожі стимулюють нейронні мережі, які відповідають за творчість. Після 11-річного спостереження за креативними директорами 270 модних будинків вчені зробили висновок: хто багато подорожував, той випускав набагато складніші колекції та отримував за них більше нагород. У активних туристів розумові процеси відбуваються швидше – за рахунок звички в стислий термін обробляти великі пласти нової інформації.

Знижують рівень стресу

Той факт, що подорожі роблять нас емоційно сильнішими і тим самим продовжують життя, неодноразово доведено у наукових працях. Наприклад, дослідження 2020 року, результати якого було опубліковано у журналі Nature Neuroscience, показало: регулярні подорожі на 60% зменшують симптоми робочого вигоряння.

Читайте також:  Що станеться з тілом та організмом, якщо є один раз на день

В іншій науковій роботі психологи продемонстрували, що жінки, які їздять у відпустку двічі на рік і частіше, рідше страждають від депресії та хронічного стресу, ніж ті, хто мало подорожує.

Вчать приймати нове

«Чим більше новизни ми бачимо у світі, тим спокійніше ставимося до неї у повсякденному житті», — пояснює Олена Бєлова.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я