Відомо про тисячі поранених, затриманих та загиблих.

Протести в Ірані продовжуються. За весь час мітингів, які тривають півтора місяці, загинуло 314 людей. Ще тисячі постраждали.
Протести в Ірані: загиблі, поранені та затримані
Організація Iran Human Rights Watch зробила заяву про кількість загиблих учасників протестів, які спалахнули по всьому Ірану у другій половині вересня.
What you’re witnessing є revolution, no protest! The Iranian people are revolting against the regime!#IranRevolution2022 #MahsaAmini#karaj pic.twitter.com/JG32JduxWM
– Amin Pouria ممد پوری (@mamadporii) November 3, 2022
- За весь час загинуло 314 людей. До цього числа входять десятки неповнолітніх — 47 осіб. Згідно зі статистикою, серед загиблих також є правоохоронці — 38 осіб.
- 5328 людей було поранено. У мережі з’являлися десятки фотографій та відео з протестів, на яких постраждали під час мітингів.
- 14 170 іранців було заарештовано поліцією. Про це повідомило інформаційне агентство правозахисників. Воно було створене емігрантами у 2009 році. Поки що важко говорити, скільки часу затримані проведуть за ґратами.
- Люди більш ніж зі 130 міст та громад взяли участь у протестах. Скільки іранців вийшло на вулиці порахувати неможливо.
Протести в Ірані: причини та наслідки
У другій половині вересня, коли стало відомо, що молода дівчина впала в кому, а за кілька днів померла після того, як потрапила до поліцейської дільниці, в країні спалахнули заворушення. Народ не влаштував жорстокого ставлення до громадянки Ірану. Багато хто не вірив у версію поліції, яка говорила, що Махса Аміні померла через проблеми з серцем. Сім’я запевняє, що зі здоров’ям у неї все було гаразд.
17-yr-old student #SoheilKhoshdel who was arrested during the#IranProtests haen been sentenced до death by the Islamic Republic. He has been charged with spreading “corruption on earth.” Його crime: Fighting for basic rights and human dignity. #MahsaAmini #IranRevolution2022 pic.twitter.com/zZFcNRyj87
– Dr. Nina Ansary (@drninaansary) November 1, 2022
У поліцію дівчина потрапила через те, що співробітників не влаштувало, як вона вдягла хіджаб. З-під головного убору було видно пасмо волосся. Махсу забрали та відвезли для розгляду. Більше сім’я її не бачила. За кілька днів вона померла і її поховали у рідному місті.
Протести в Ірані: влада закликає карати «порушників спокою»
Уряд Ірану закликає карати всіх «порушників спокою». Депутати просять “рішуче розібратися” з усіма, хто виходить на вулиці. Поліція у свою чергу не визнає своєї провини у смерті 22-річної Махси Аміні.
.