314 убитих та тисячі поранених

14

Відомо про тисячі поранених, затриманих та загиблих.

Протести в Ірані

Протести в Ірані продовжуються. За весь час мітингів, які тривають півтора місяці, загинуло 314 людей. Ще тисячі постраждали.

Протести в Ірані: загиблі, поранені та затримані

Організація Iran Human Rights Watch зробила заяву про кількість загиблих учасників протестів, які спалахнули по всьому Ірану у другій половині вересня.

  • За весь час загинуло 314 людей. До цього числа входять десятки неповнолітніх — 47 осіб. Згідно зі статистикою, серед загиблих також є правоохоронці — 38 осіб.
  • 5328 людей було поранено. У мережі з’являлися десятки фотографій та відео з протестів, на яких постраждали під час мітингів.
  • 14 170 іранців було заарештовано поліцією. Про це повідомило інформаційне агентство правозахисників. Воно було створене емігрантами у 2009 році. Поки що важко говорити, скільки часу затримані проведуть за ґратами.
  • Люди більш ніж зі 130 міст та громад взяли участь у протестах. Скільки іранців вийшло на вулиці порахувати неможливо.

Протести в Ірані: причини та наслідки

У другій половині вересня, коли стало відомо, що молода дівчина впала в кому, а за кілька днів померла після того, як потрапила до поліцейської дільниці, в країні спалахнули заворушення. Народ не влаштував жорстокого ставлення до громадянки Ірану. Багато хто не вірив у версію поліції, яка говорила, що Махса Аміні померла через проблеми з серцем. Сім’я запевняє, що зі здоров’ям у неї все було гаразд.

У поліцію дівчина потрапила через те, що співробітників не влаштувало, як вона вдягла хіджаб. З-під головного убору було видно пасмо волосся. Махсу забрали та відвезли для розгляду. Більше сім’я її не бачила. За кілька днів вона померла і її поховали у рідному місті.

Читайте також:  Чому в Туреччині завжди відбуваються сильні землетруси

Протести в Ірані: влада закликає карати «порушників спокою»

Уряд Ірану закликає карати всіх «порушників спокою». Депутати просять “рішуче розібратися” з усіма, хто виходить на вулиці. Поліція у свою чергу не визнає своєї провини у смерті 22-річної Махси Аміні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я