10 фраз, які видають людину з високим емоційним інтелектом

145

Як вважаєте, ви легко розпізнаєте та розумієте емоції — свої та чужі? Швидко «відчуваєте» людей та їхній настрій? Така здатність називається емоційним інтелектом. Якщо ця якість у вас розвинена дуже добре, то ви, швидше за все, вмієте будувати міцні відносини, легко вирішувати конфлікти і задоволені життям і кар’єрою.

Як зрозуміти, наскільки високий емоційний інтелект саме у вас? Його рівень видадуть фрази, які ви кажете щодня або зовсім не використовуєте. Ось вони, їх щонайменше десять, пише Doctor Piter.

1. «Розкажи докладніше»

«Багато людей занурено у свої переживання та почуття, їм важливі лише свої думки та свою думку. Але емоційно просунуті особи цікавляться тим, що відчувають і говорять інші», — вважають експерти, письменники Кеті та Росс Петрас, пише видання CNBC.

Якщо ви хочете бути людиною з емоційно розвиненим інтелектом, спонукайте людей говорити про себе, причому щиро.

2. “Я тебе розумію”

«Фрази на кшталт цієї відкривають умовні лінії зв’язку і говорять про вашу високу емпатію, — пояснюють Кеті та Росс Петрас. — Коли людина усвідомлює, що цікава вам, що зрозуміла і почута, вона автоматично входить у ваше коло, створює з вами спільне середовище, ідеальне для згуртування».

3. «Я розумію, про що ти говориш, але…»

«Так говорять люди з високим емоційним інтелектом, якщо хочуть висловити свою незгоду з чимось, спілкуючись із тяжкими у розмові людьми чи опинившись у складній ситуації, — кажуть експерти. — Якщо ви маєте протилежну думку щодо якогось гострого питання, шукайте компромісне рішення, будьте тактовними, а не вставайте в категоричну позу „Баба-яга проти“».

4. “Як ти до цього ставишся?”

«Суперечувати іншим вміють далеко не всі, — запевняють експерти. — Якщо, слухаючи іншого, ви здатні стати на його позицію, зрозуміти, чому він поводиться саме так, каже саме це, то ви точно викличете у співрозмовнику відчуття, що його поважають. І він це оцінить».

Читайте також:  8 способів, які допоможуть правильно загадати бажання на Новий рік

5. «Що ти маєш на увазі?»

«Емоційно розвинена людина не говоритиме „Повтори!“, якщо їй пояснили щось незрозуміло. Він попросить надати більше інформації або сказати інакше, щоб точніше розібратися у почутому», — пояснюють експерти.

6. «Відмінна робота!»

«Регулярно визнавати успіхи та досягнення інших людей — гарна навичка, — кажуть Кеті та Росс Петрас. — Демонстрація вдячності має велике значення та створює позитивну атмосферу навколо вас.

Коли ви кажете: “Я ціную тебе”, люди починають цінувати вас ще більше.

7. «Мені хотілося б почути твою думку»

«Ця фраза і схожі — на кшталт „Порадь, будь ласка, підкажи, оціни, допоможи з цим чи тим“ — це насправді золоті слова, — пояснюють експерти. — Людина, яка їх чує, відчуває свою вагомість, свою цінність, значущість. І буде вам вдячний за це».

8. «Мене непокоїть/засмучує ця ситуація»

Коли виникає проблема, емоційно інтелігентні люди зосереджуються не так на людині, яка її створила, але в ситуації загалом.

«Не треба звинувачувати, змушувати людей боронитися. Просто дайте зрозуміти, як ви ставитеся до того, що сталося. Це дозволить вам уникнути прояву агресії чи ворожості та знайти вирішення проблеми», — кажуть експерти.

Загалом, це правильна тактика — промовляти свої емоції та враження (від слова «я»), що виникають у моменті. Це дозволить людям почуватися ближче до вас і спонукає їх поводитися так само. А знайти взаєморозуміння — вже величезний прогрес у будь-яких стосунках.

9. «Пробач»

«Якщо у вас є здорова частка смирення, ви точно людина з високим емоційним інтелектом, — вважають Кеті та Росс Петрас. – Не бійтеся сказати “вибач”. Зробивши помилку, визнайте її і щиро вибачтеся перед тим, хто цього заслуговує».

Читайте також:  Беремо приклад з японців: 10 звичок, що покращують життя

10. «Дякую!»

Не забувайте тих чарівних слів, яким вас навчали в дитинстві. «Будь ласка» та «дякую» ніколи не бувають зайвими.

«Ввічливість — це не лише ознака високого емоційного інтелекту, а й спосіб виявити повагу до інших, що в результаті впливає і на їхнє позитивне ставлення до вас», — резюмують експерти.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я